Pierwsze zakupy dla niemowlaka- jakie rzeczy należy kupić na wstępie

Gdy spodziewacie się maluszka i po raz pierwszy wybierzecie się do sklepu z artykułami dla noworodków, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Bez listy się nie obejdzie! Sprawdźcie z czego powinna składać się wyprawka dla niemowlaka.

Akcesoria dla dzieci

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com
Waszym pierwszym krokiem będzie prawdopodobnie kupno ubranek. Przy ich wyborze musimy pamiętać, aby ubranka były wykonane z dobrej jakości bawełny. Dla noworodka przyda się około od 5 do 7 zestawów, takich jak na przykład body na krótkim i długim rękawem, pajacyki, śpioszki jak również kilka ciepłych kaftaników, skarpetek, rękawiczki i dwie czapeczki. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiar – najlepiej kupić ubranka w różnych rozmiarach od 50 i 56 do 62. Wtedy jest szansa, że ubranka będą dobrze dopasowane.

Pamiętajcie, że dzieci rosną błyskawicznie, dlatego choć śliczne wzory są silną pokusą to nie powinniście przesadzać z ilością ubranek. Z kolei ilość pieluch zależy tylko od waszej decyzji. Większy zapas z pewnością nie pójdzie na marne! Możemy wybrać pieluszki flanelowe lub jednorazowe.

Zakończyłeś przeglądać ten wpis i myślisz o kolejnym? Nic bardziej prostego. Musisz jedynie najechać na podany link i jesteśmy tam (http://pomoceszkolne24.pl/tablice-szkolne-zielone/1/437/).

Nawet jeśli jeśli do przewijania dziecka będziecie używać drugiego rodzaju pieluch, to pieluszki flanelowe – polecana oferta – mogą przydać się do wycierania dziecka np. podczas karmienia. Warto zatem kupić kilka tradycyjnych pieluszek ze względu na wielorakie możliwości ich zastosowania! Jeśli niemowlak przyjdzie na świat w zimą przyda się też kombinezon, który zabezpieczy przed zimnem.

Niezbędny jest także kocyk – najlepiej jeden ciepły i jeden z cienkiego materiału. Specjalny rożek dla noworodka pomoże w usypianiu i ułatwi utrzymanie prawidłowej pozycji. Nie możemy zapomnieć też o niezbędnych kosmetykach i środkach do pielęgnacji.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany tekst, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny równie pasjonujący news rehabilitacja kręgosłupa zabiegi.

Poza tym dobrze jest porozmawiać z pediatrą przed urodzeniem dziecka w sprawie kupna apteczki dla noworodka. Niezbędne są również akcesoria takie jak: specjalne nożyczki lub obcinaczki do paznokci, mięciutka szczotka do włosów, butelki, podkłady do przewijania, wanienka, myjki frotte i miękkie ręczniki z kapturkiem. Większe zakupy obejmują oczywiście łóżeczko i wózek. Przyda się kołderka, płaska poduszka dla niemowlaka, 3 prześcieradła, materac i podkłady ochronne. Warto kupić także uspokajający smoczek dla dziecka – polecany sklep.Musimy zwrócić uwagę na kształt i materiał z jakiego wykonany jest produkt. Inne smoczki przeznaczone są dla noworodków a inne dla starszych niemowląt (tak samo jest z butelkami). Warto przemyśleć także kupno dodatkowych gadżetów takich jak laktator, podgrzewacz do butelek, czy zawieszka do smoczka. Taka zawieszka do smoczka nie tylko jest przyjemnym gadżetem, ale przede wszystkim ułatwi zachowanie czystości smoczka.

Dzięki przygotowaniu pełnej listy zakupów będziecie mieć pewność, że Waszemu dziecku niczego nie zabraknie a jednocześnie unikniecie zbędnych kosztów.