Pierwsze dziecko to naprawdę wyzwanie

Wychowywanie potomstwa to ogromne wyzwanie, szczególnie dla młodych rodziców, którzy właśnie doczekali się pierworodnego syna lub córki. Nie dość, iż musimy dość dobrze zarabiać, żeby zapewnić dzieciom przyszłość, to dodatkowo musimy zmienić sporo naszych nawyków, na przykład, jak lubiliśmy późno wstawać, to teraz musimy się z tym pożegnać. Najistotniejsze jest szczególnie to, że od tego momentu przestajemy być odpowiedzialni tylko za siebie.

mama z dzieckiem

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzialny opiekun nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu. To normalne, że nadchodzi ten moment, że trzeba zmądrzeć, zrozumieć iż czas zabaw i swawoli właśnie dobiegł końca. Ci, którzy nie chcą się zmienić w tym względzie nie powinni mieć dzieci, gdyż szkodzą sobie, a co najgorsze najbardziej mogliby zaszkodzić dzieciom. Niestety, sporo mamy takich rodziców, a są i tacy, którzy nie planowali potomstwa i teraz zachowują się tak samo, jak przed jego przyjściem na świat.

Uważają oni, że dlaczego mają się zmieniać, przecież są jeszcze młodzi, mają wciąż życie przed sobą i tak dalej. Oczywiście, da się zrozumieć ich punkt widzenia, ale nie ulega wątpliwości, że takie pojmowanie rzeczywistości może się skończyć kiepsko dla dziecka. Jeżeli ktoś miał nieplanowaną ciążę i jest już w dojrzałym wieku, to niestety powinien wziąć na siebie tą odpowiedzialność, zachować się jak na dojrzałego człowieka przystało. Często zdarza się, że wielu nie jest w stanie wzbić się na ten poziom, lecz można zrozumieć takie rozgoryczenie.

Co innego, rodzice, którzy pragną by mieć swoje pierworodne dziecko, a często… nie mogą zajść w ciążę. Tragedią jest właśnie taki dziwny porządek na ziemi, iż niektórzy nie planują dziecka, lecz – mówiąc potocznie – „wpadają”, a kolejni chcieliby bardzo, jest to ich sens życia, jednak mają jakiś z tym problem.

Opublikowany się w podobnym portalu artykuł na pewno też Cię zaciekawi – to wiarygodny serwis (http://www.collegium-novum.pl/dlaczego-wybrac-collegium-novum,11.html) traktujący o opisywanej kwestii.

Czasem jest to bezpłodność, a czasem innego rodzaju problemy. Na pewno jest to ogromna tragedia dla ludzi, którzy nie są sobie w stanie wyobrazić istnienia, małżeństwa, bez dziecka.

Na szczęście jednak często marzenie o własnym potomstwie się spełnia, a gdy dzieci się rodzą rodzice tak się cieszą, że mogliby im wszystko dać – także własne życie. Kończy się jednak na rzeczach materialnych i niech tak zostanie. W dzisiejszych czasach rodzice mają ogromny wybór, jak uszczęśliwić swoje pociechy. Często kupuje się gry czy tablety, lecz lepiej podarować coś, dzięki czemu nasze dziecko stanie się bardziej aktywne: trampolinę ogrodową (znacznie więcej na tej stronie) lub gokart na pedały. Mało tego, że doskonała zabawa dla dziecka, to jeszcze pełnia zdrowia i ruchu. Więcej fajnych pomysłów tutaj: .