Papcie dziecięce, czyli jak wybrać buty do domu dla naszej małej pociechy

Wielu rodziców rozważa czy powinno kupować papcie dziecięce. Niektórzy doktorzy mają zdanie, że małe dzieci mają nosić wyłącznie skarpetki antypoślizgowe, natomiast inni uważają, iż doskonałym wyborem są właściwe kapcie. Jeśli stoimy za drugą opinią, powinniśmy wiedzieć, jak wybrać porządne buciki, jakie możemy ubierać, kiedy dziecko jest w domu.

Na pewno

dziecko na fotlu

Autor: Raoul Snyman
Źródło: http://www.flickr.com

nie możemy wybierać używanych kapci. Domowe butki naprawdę nie są drogie, a używane buciki mogą spowodować wady stóp u naszej pociechy. Kapcie albowiem mogą być przekoślawione oraz nasze dziecko już na początku będzie miało trudności z odpowiednim chodzeniem. Znakomicie wiesz, że but dostosowuje się do nogi właściciela i sama wkładka może mieć zły profil, nie przystający do stópki naszego maluszka. Z tej racji nigdy nie kupujmy bucików po kimś. Fantastyczną propozycją są butki tekstylne, jakie nie tylko odznaczają się porządną jakością, lecz również sprzyjają

kapcie dla dzieci

Źródło: pixabay.com

prawidłowemu działaniu stopy. Wierzch wskazanych butków zazwyczaj wykonany jest z tkaniny, spód z kolei z gumy. Łatwe jest także zapinanie bucików tekstylnych, ponieważ zaopatrzone są w rzepy albo specjalne zatrzaski, których maluch nie powinien już tak łatwo odpinać.

Rodzice też wielokrotnie decydują się na kupno sandałek czy innych letnich butków.

Z czystym sumieniem zalecam te informacje (http://www.zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643) każdemu zwolennikowi tego zagadnienia. One niewątpliwie też są warte przeczytania.

Decydując się na nie trzeba jednak pamiętać, aby sprawdzić czy butki mają elastyczną podeszwę, w innym wypadku maluchowi ciężko będzie chodzić i szybciej zniechęci się do stawiania pierwszych kroków. Oprócz tego powinniśmy sprawdzić jakość wkładki. Niekiedy przytrafia się, iż maluch jest zmuszony nosić kapcie ortopedyczne, wówczas zaopatrzymy się w nie we właściwym sklepie ortopedycznym, w jakim pomogą nam w wyborze należytego rozmiaru oraz typu.
Teraz już orientujesz się, jak wybrać papcie dziecięce. Więcej informacji: sprawdź najlepsze dziecięce papcie. Kapcie przydają się w szczególności zimą, gdyż nie można za mocno rozkręcać grzejników – to może sprawić, iż powietrze w domu będzie suche, a malec będzie chorować. Dzieci chodzące w ciapach także łatwiej przyzwyczajają się do butów zakładanych na zewnątrz lub konieczności noszenia ciapów w przedszkolu, jeżeli zapiszemy do niego naszą pociechę.