Oświetlenie do modnie urządzonego pokoju gościnnego

Gdy aranżujemy mieszkanie staramy się przykładać taką same uwagę do wszystkich pomieszczeń. Ale na sto procent bardzo długo skupiamy się na salonie. Na początek rozmyślamy, w jakim stylu powinien być zaaranżowany.

Później staramy się nie zapomnieć o tym, że poza tym, że zabiegów (np. więcej pod tym linkiem) ma dobrze wyglądać to jeszcze musi być funkcjonalny, bo to właśnie do salonu zapraszamy gości i sami spędzamy dużo czasu wspólnie z rodziną. Zaczynamy też rozmyślać o tym, jakie oświetlenie będzie najlepsze. Świetną opcją są zawsze lampy klasyczne do salonu. Bo klasyka jest uznawana od lat i po prostu okazuje się trudna do zastąpienia. Poza tym ostatnio bardzo popularne stały się lampy z kryształami. Możemy je kupić, jako lampy żyrandole, ale też w formie lamp stojących.

Jeśli nasz salon będzie wymagał kryształowych dekoracji, to na sto procent zakup tego typu lamp okażę się strzałem w dziesiątkę. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nie przesadzić. Poza tym warto kupować droższe lampy z kryształami , bo jedynie one rzeczywiście dają fajny efekt. Te niedrogie lampy tego typu wyglądają dość tandetnie i nie dodają charakteru konkretnemu pomieszczeniu.

Plafony w salonie

nowoczesny salon

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Fajna aranżacja salonu sprowadza się do zgrania mnóstwa drobiazgów w spójną całość. Często mamy już zaaranżowany salon i dopiero wtedy myślimy o tym, jaki rodzaj oświetlenia będzie właściwy.

Jeśli zainteresował Cię ta tematyka, to poczytaj tu (bmeters.pl/pl/rozliczenia_kosztow_zuzycia_mediow/53/) pozostałe dane na ten temat. Będą tak samo wciągające i zostaną Ci w głowie na długi czas.

Często trudno się zdecydować na cokolwiek, bo lampy nie zawsze można dopasować do całościowej koncepcji danego salonu. W takiej sytuacji perfekcyjny okaże się plafon do salonu . W obecnych czasach jest bardzo duży wybór plafonów. To nie to, co dawniej, że dało się wybrać jeden typ plafonów. Dziś możemy wybrać różne plafony jeśli chodzi o kształt czy kolor.

Wystarczy, że spytamy o nie w sklepie z oświetleniem. Musimy jedynie mieć pewność, że owy plafon perfekcyjnie wpisze się w koncepcje danego salonu. Ale, gdy od kilku tygodni szukamy właściwej lampy do salonu i nic nam nie odpowiada, to naprawdę plafon będzie idealną opcją. To współczesne rozwiązanie, które być może nie przykuwa tak bardzo uwagi, ale na sto procent fajnie wpisze się w otoczenie i będzie świetnie oświetlało salon.