Oświetlenie do dziecięcego pokoju – jakie pomysły trzeba zastosować

Gdy jesteśmy rodzicami mamy świadomość, że będziemy musieli zmierzyć się z mnóstwem wyzwań. Każdego dnia czeka nas mnóstwo wyzwań. Nikt jednak nie narzeka, bo dzieci to ogromne szczęście. Należy tylko umieć jakoś nad wszystkim zapanować. Bo gdy w domu są dzieci i rozpoczyna się remont mieszkania, to możemy być naprawdę skołowani, od ciągłego robienia wszystkiego, żeby jakoś się udało. Nawet przy przemeblowaniu może być niezła zawierucha.

aranżacja pokoju dziecięcego

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, jeżeli chodzi o kupowanie oświetlenia do pokoju dziecka, nie musimy wariować. Kupując oświetlenie dziecięce powinniśmy zwrócić uwagę na parę ważnych aspektów.

Emocjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju wpisu – on też jest godny uwagi.

Najważniejsze, to by pokój był porządnie oświetlony. Lampy sufitowe muszą zostać dobrane do rozmiaru pokoju. Najlepiej żeby żarówki były skryte w żyrandolu, żeby przypadkowa zabawa piłką albo jakąkolwiek inną zabawką nie zniszczyła ani obudowy żyrandola, ani również nie stłukła się w takiej chwili żarówka. Kupując kinkiet dla dzieci można wybrać takie, jakie spodobają się naszym dzieciom. Można kupić takie, które przypominają ich ulubioną komiksową postać. Powinniśmy zamontować takie kinkiety przy łóżku wszystkich dzieci. W razie jakiegoś koszmaru powinniśmy nauczyć dziecko tego, żeby zapalało taki kinkiet. Dodatkowo na pewno milej dzieciom zasypia się przy świetle z takich kinkietów. Oświetlenie do kuchni Gdy zabieramy się za urządzanie kuchni musimy nie zapominać o tym jak ważne jest oświetlenie do kuchni. W tych czasach jest naprawdę ogromny wybór, jeżeli chodzi o asortyment dotyczący oświetlenia do pokoju kuchennego. Popularne i warte uwagi jest podświetlenie szafek. To faktycznie genialna opcja. Powinniśmy wziąć pod rozwagę tego rodzaju rozwiązanie. Oczywiście powinniśmy mieć również oświetlenie sufitowe w kuchni, bo bez porządnej lampy ciężko będzie dobrze funkcjonować w kuchni. Ale poza głównym źródłem światła warto postawić również na to mniej rzucające się w oczy oświetlenie.

pokój dziecięcy

Autor: amy gizienski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba przecież za każdym razem zapalać żyrandola. Jeśli nasza kuchnia jest odgrodzona barkiem od pokoju dziennego lub jadalni, to można pomyśleć o oświetleniu do szafek i o kilku futurystycznych lampach zawieszonych nad barkiem. Wtedy nie będzie niezbędna dodatkowa lampa po środku sufitu w części kuchenne. Oczywiście wszystko jest zależne od tego jak wygląda nasza kuchnia i co okaże się dla niej optymalnym rozwiązaniem w kwestii oświetlenia, ale nie tylko.