Osiągnięcia współczesnej medycyny poprawiające jakość życia

Medycyna zajmuje się już nie tylko ochroną życia, ale i ulepszaniem jego jakości. Posiadanie idealnego, zdrowego, sprawnego fizycznie organizmu bywa czasem fundamentem zdrowia psychicznego, gdyż całkowita akceptacja własnego ciała zazwyczaj jest potrzebna do prawidłowej autokrytyki.

Chociaż mogłoby się wydawać,

chirurg

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

że w obliczu priorytetowej funkcji medycyny, jaką jest ochrona zdrowia i życia ludzi, są to aspekty drugorzędne, to nie należy bagatelizować ich znaczenia.

Te znajdujące się tutaj wpisy z serwisu (welldent.wroclaw.pl/) zaspokoją Twą ciekawość, jeśli przedstawiona w tym artykule tematyka bardzo Cię zafascynowała.

Dysponujemy zdobyczami techniki, dzięki którym poprawa figury, twarzy, a nawet skrócenie procesu regeneracji tkanek po bolesnych urazach, nie są problemem. Należałoby się zatem poznać udogodnienia, które proponuje medycyna dwudziestego pierwszego wieku. Z całą pewnością należy powiedzieć, że są to: leczenie prp, lipofilling twarzy (więcej: ), liposukcja ultradźwiękowa. Warunki środowiskowe w jakich żyjemy, są główną przyczyną powstawania chorób cywilizacyjnych. Nadwaga, uznawana przez niektórych tylko za defekt, jest również tego przykładem. Na pewno odpowiednio ułożona dieta i mądrze zaplanowane treningi są podstawową terapią jej zwalczania, ale niestety droga do uzyskania upragnionej postury może zostać udaremniona przez genetycznie uwarunkowane somatotypy, czyli schematy budowy ciała. Każdy człowiek dysponuje typowym dla siebie rozmieszczeniem tłuszczu w organizmie, dlatego są miejsca, gdzie spalenie tłuszczu bywa bardzo trudne. Rozwiązaniem w tej dolegliwości jest liposukcja ultradźwiękowa. Warto przeczytać: liposukcja ultradźwiękowa cena. Wyróżniamy dwa sposoby przeprowadzenia zabiegu: inwazyjny i nieinwazyjny. W dwóch przypadkach zabieg polega na rozbijaniu tłuszczu poprzez stosowanie fal ultradźwiękowych. W pierwszym przypadku usunięcie tłuszczu odbywa się za pomocą wprowadzanej podskórnie kaniuli, natomiast w drugim przypadku do usunięcia rozłożonej tkanki tłuszczowej wykorzystywane są naturalne procesy metaboliczne. Dlatego osoby decydujące się na zabieg nieinwazyjny, powinny mieć nienagannie sprawną wątrobę. Zabieg powtarza się najczęściej od 3 do 6 razy. Cena zabiegu zależy od partii ciała gdzie jest wykonywany. Chociaż duża ilość tkanki tłuszczowej jest postrzegane jako wada, to jego obecność gdzieniegdzie jest atrakcyjna. Zapadnięte policzki, bruzdy, smutny wyraz twarzy, to defekty

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

oblicza, jakie również nadają się do korekcji, poprzez ingerencję w tkance tłuszczowej. Jeśli tak, to panaceum na te problemy będzie lipolifting twarzy. Polega on na translokacji tłuszczu wziętego z jednej części ciała, w drugą. W taki sposób możemy poprawić kształt twarzy, wypełnić ubytki, nadać twarzy milszy, młody wyraz. Mamy tu więc do czynienia z użyciem naturalnych tkanek pacjenta w zabiegu. Dlatego można w tym miejscu wspomnieć o takim zabiegu jak leczenie prp (płytkowymi czynnikami wzrostu). Więcej informacji: leczenie prp.

Jest to szybka i efektowna terapia przeprowadzana najczęściej przy leczeniu urazów i stłuczeń. Używa się koncentratu wyizolowanych z osocza trombocytów i wstrzykuje w leczone miejsce. Krwinki płytkowe aktywują czynniki wzrostu, które są kluczowe w procesie odnowy tkanek. Cena zabiegu wynosi od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jak widać, sztuczna ingerencja w ciało pacjenta może okazać się pomocna w leczeniu wielu defektów i schorzeń. Liposukcja jest już całkiem długo stosowanym zabiegiem tego typu o niezawodnej skuteczności. Na koniec warto zaznaczyć, że popularność zdobywają terapie oparte na wykorzystywaniu w leczeniu części tkanek samego pacjenta, przemieszczaniu ich w obrębie jego własnego organizmu. Dostrzeżenie ich różnorodnej funkcjonalności, jest niewątpliwie sporym osiągnięciem medycyny.