Opieka gwarantowana w zakładach opieki osób nieuleczalnie chorych

Hospicjum to miejsce o bardzo specyficznej roli. Głównym zadaniem instytucji tego typu jest gwarantowanie opieki ludziom śmiertelnie chorym, będącym w zaawansowanym stadium choroby. Nierzadko tymi chorobami są na przykład nowotwory złośliwe.

Zadaniem takiego zakładu jest ulżenie chorym w ich cierpieniach, możliwe wyeliminowanie bólu i zagwarantowanie godnej egzystencji w ostatnich miesiącach. Działają różnorodne konkretne odmiany tych zakładów, należą do nich na przykład placówki przeznaczone wyłącznie dla osób starszych, jak również hospicja dla dzieci. W Polsce działa wiele placówek tego rodzaju, przy czym duża liczba z nich działa przy

Zbiórka pieniędzy

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com

różnorodnych fundacjach kościelnych czy zakonnych – w tego typu miejscach często pracują zakonnice i inni duchowni. Istnieje po kilka placówek tego typu w danym regionie – na przykład pod hasłem hospicjum (rozwinięcie tych informacji – https://www.hospicjumkatowice.pl/) śląskie lub hospicjum w Katowicach można znaleźć aż kilka rozmaitych hospicjów, założonych przez rozmaite organizacje.

Charakterystyka opieki zapewnianej w hospicjachJak już zostało nadmienione, pracownicy zakładów opieki paliatywnej to osoby, których praca ma na celu ulżenie chorym w cierpieniu i złagodzenie ich bólu. Rzecz jasna w inny sposób wyglądać będą obowiązki pielęgniarki zatrudnionej w hospicjum dla dzieci, a w inny sposób tej, która obcuje wyłącznie z osobami starszymi. Każdy pacjent zresztą potrzebuje odrobinę innego rodzaju opieki z uwagi na typ choroby, na jaką cierpi i jej fazę.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij ten link – to bardzo ważna oferta (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/rehabilitacja-mckenzie/), która opisuje pokrewną tematykę.

Zasadniczo jednak w hospicjach zatrudnione są osoby z wykształceniem medycznym, których powinnością jest codzienna pomoc chorym. Sprowadza się to do tego rodzaju zadań jak przykładowo mycie, karmienie czy zabieranie na spacer ludzi poruszających się za pomocą wózków.

Dodatkowe usługi wykonywane w ramach hospicjów
Współczesne hospicja tak samo jak inne zakłady starają się iść z duchem czasu i gwarantować swoim pacjentom jak najlepsze warunki. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło opieka paliatywna Katowice uzyskuje się dane o typach tych nowych usług. Jest to więc na przykład muzykoterapia, a więc leczenie za pomocą dźwięków, która to metoda może przynieść pacjentom dużą ulgę. Oprócz tego aktualnie w większej części placówek chorzy oprócz ciągłego kontaktu z lekarzami mają opcję otrzymania opinii psychologicznej.