Operacja zaćmy z bezbolesnym znieczuleniem oka u osób w starczym wieku.

Technologiczny rozwój i coraz większa ilość wolnego czasu wykorzystywana przed najróżniejszymi ekranami powodują u ludzi sporo różnych chorób. Nadwaga, kłopoty z kręgosłupem i sercem, a także najróżniejsze schorzenia oczu które się pojawiają u coraz młodszych ludzi.

oko

Autor: Victoria Ford
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najczęściej pojawiających chorób wzroku, która niedoleczona może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku, jest zaćma. Objawia się ona przeważnie u osób starszych, lecz również dzieci oraz młodzież mogą się jej nabawić, przykładowo przy jakimś urazie (rzetelne źródło). Największym symptomem zaćmy jest zmętnienie soczewki w oku, nieleczone niestety będzie prowadzić do zupełnej utraty wzroku. Jeśli chodzi o ścisłość jedynym sposobem na pozbycie się tej choroby jest wymienienie zmętniałej soczewki na nową, zrobioną z tworzywa sztucznego lub akrylu. Zrobić to można kilkoma różnymi metodami, bardziej lub mniej inwazyjnymi, niestety pewne techniki nie zawsze dostępne będą dla wszystkich pacjentów, ponieważ fundusz zdrowia nie chce zwracać pieniędzy za niektóre operacje.

Jeszcze przed dwoma dekadami zaćma leczenie było związane z potrzebą położenia się na kilka nocy w łóżku szpitalnym. Poza tym po tego typu operacji przez resztę życia chorzy nie rozstawali się z mocnymi okularami. Dynamiczny rozwój nowoczesnych technik operacyjnych spowodował, że dzisiaj operacje zaćmy trwają niecałą godzinę, realizuje się je w miejscowych znieczuleniach, a pacjent kilka godzin po skończeniu zabiegu może wracać do domu (ważne informacje związane z zabiegiem). Oczywiście przez pewien czas unikać musi cięższych prac, ale po zakończeniu okresu rekonwalescencji w zasadzie nie ma większych ograniczeń. Nowoczesne metody leczenia zaćmy używają techniki laserowej. Specjalista robi przy jego pomocy specjalne nacięcie, i przez nie wyciąga zmętniałą soczewkę. W następnym etapie na jej miejsce wprowadzana jest nowa, wykonana z tworzywa lub akrylu. Laserowe operacje są niezwykle dokładne, i w rękach wprawnego chirurga całkowicie bezpieczne.

Zainteresowały Cię informacje dentysta puławy zaprezentowane w naszym poście? Niezwykle przyjemnie zatem będzie nam dzielić się z Tobą nowymi tekstami. Czekamy na ocenę!

Przy prawidłowym zrobieniu w oku pozostaje tylko wąska szczelina, która zupełnie nie przeszkadza w późniejszym życiu.