Ogrodowe place zabaw dla dzieci – jak wyekwipować?

Dzieci mają z reguły bez liku energii, jakiej gdzieś muszą dać upust. Ogródek to dla nich doskonałe miejsce aby się wyskakać bądź nawet wspinać po drzewach. Konsekwencją takiej zabawy mogą jednakże być połamane drzewka, zadeptane zagonki a także zniszczone rabaty kwiatowe. Jak zatem wyekwipować ogrodowy plac zabaw by dzieci czuły się na nim znakomicie, a dorośli nie musieli się obawiać strat w roślinnej kolekcji?

plac zabaw dla dzieci

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby zabawa w ogródku była uciechą, warto dla dzieci wydzielić odpowiednio przygotowany zakątek, a więc ogrodowy plac zabaw. Dzięki temu zagwarantujemy potomkowi bezpieczeństwo oraz uchronimy się przed bezładnym rozmieszczeniem sprzętu oraz porozrzucanych zabawek w reprezentacyjnych częściach ogródka.

Zaintrygowany? To dla nas fantastyczna informacja. Zatem kliknij tu biżuteria dziecięca i przeglądaj do woli następne fachowe wpisy.

Warto aby bawiące się tutaj maluchy, szczególnie jeśli są jeszcze malutkie, były widoczne z okien mieszkania albo z ogrodowej altanki, tak żeby ich opiekunowie mieli kontrolę nad tym, co się dzieje na placu zabaw. Plac zabaw dla dzieci powinien być osłonięty od wiatru i częściowo zakryty przed słońcem. Znakomite jest miejsce nasłonecznione rano, na którym po osiadającej rosie, wyposażenie placu zabaw prędko wyschnie (napisał o tym: ). Cień zaś przyda się w godzinach silnego nasłonecznienia. Pod plac zabaw dla dzieci możesz przeznaczyć miejsce porośnięte trawą. Jeśli przewidujemy umieszczenie większych urządzeń do zabaw ruchowych, warto jednak pomyśleć o nawierzchni tłumiącej ewentualne upadki. Plac zabaw warto też ogrodzić niewysokim płotkiem żeby dzieci wiedziały w którym miejscu kończy się określone dla nich miejsce. Dojście z mieszkania do placu zabaw winno omijać ogrodowe rabaty żeby biegające maluchy nie uszkodziły roślin.

Najodpowiedniej żeby na plac zabaw biegła krótka, szeroka jak też prosta dróżka. Kiedy mamy już wyselekcjonowane miejsce na plac zabaw, musimy zastanowić się jakie wyposażenie placu zabaw dla dzieci okaże się celowe.

Jeżeli zainteresował Cię taki tekst, sprawdź przykłady (http://www.lonsdale-benlee.pl/m/ankle_ochraniacze_na_kostki_1000_czarny-45668i) zamieszczone pod tym linkiem. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Przede wszystkim elementy wyposażenia muszą być dostosowane do rozmiarów ogrodu jak też powierzchni przeznaczonej dla dzieci. Uwzględnijmy tutaj również konieczność pozostawienia wolnej powierzchni pomiędzy urządzeniami do zabaw a drugimi elementami ogrodu, szczególnie fragmentami sterczącymi czy ostro zakończonymi, tak by dzieci miały swobodę działania.

Dowiedz się więcej: