Odpowiednie umeblowanie do szatni

Szatnia czy to w szkole jak również w przedszkolu jest bardzo specyficznym miejscem, bo w sumie pierwszym, do którego udają się mali adepci nauki po przybyciu do placówki edukacyjnej. Najistotniejsze to żeby meble do szatni zostały we właściwy sposób wyszukane. Wiadomo, że w szkołach bardzo często w szatni są jedynie jakieś wieszaki i bywa, że są też ławeczki. W przedszkolach oraz żłobkach za to są szafki, do których da się schować obuwie na przebranie, czy nawet poszewki na kołdrę o poduszkę, bo jak wiemy dzieci w czasie dnia leżakują.

Dziecko na zajęciach w przedszkolu

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo najlepiej żeby dziecko w swojej szafce miało też jakiś t-shirt na przebranie.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do omawianej tematyki? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj informacje (http://ipschool.pl/pl/kindergarten/care_conditions) na prezentowane zagadnienie – z pewnością będą one niezwykle interesujące.

Zdarza się, że rodzice muszą zostawić też pampersy w takich szafkach dla dzieci. Tak, więc każda szafka zostaje przypisana konkretnemu przedszkolakowi. Stąd też tak istotne jest, żeby meble do szatni były kupione po pewnym namyśle, tak by rzeczywiście odpowiadały potrzebom – (meble do szatni polecane przez nauczycieli). Dobrze by dzieci mogły usiąść w szatni na dopasowanej do nich wysokości, gdy zmieniają obuwie, więc i wysokość ławeczek w takich szatniach jest niesamowicie ważna. Szafki dla najmłodszych Kiedy wybieramy meble do pokoju dla dziecka szukamy często takich mebli, które totalnie oddadzą charakter takiego pokoju. Niektórzy wybierają cudne meble w bardzo dziecięcym stylu. Wszystko jest jak najbardziej okej o ile dziecię jest naprawdę małe. Bo jeśli mamy już brzdąca, który ma 6 albo 7 lat to lepiej wybrać bardziej uniwersalne meble, a dzięki dodatkom zaaranżować właściwy charakter takiego miejsca. Wiadomo, że producent mebli dziecięcych pamięta o tych najmłodszych, jak również o tych , które mają już trochę więcej lat i robi niepowtarzalne meble. Ale przy wyborze mebli do mieszkania sugerujemy się jednym, a czasem dwojgiem lub trojgiem dzieci. A nie jest to aż tak trudne zadanie jak w przedszkolach. Tam każda rzecz powinna pasować do przeciętnego przedszkolaka.

przedszkole

Autor: Nicholas Wang
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież wiadomo, że każde dziecko jest inne, więc ciężko znaleźć meble, które będą naprawdę świetne dla wszystkich. Cóż jednak mimo wszystko należy na coś się zdecydować. Do tego należy też zaaranżować szatnie, co również jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście producenci mebli pamiętali o stworzeniu odpowiednich kompletów również do tego typu pomieszczeń.

Więcej szczegółów znajdziesz na