Od pierwszych dni dbasz o swoje maleństwo. Codziennie obserwuj jego rozwój

Oczywiste jest, że każdy rodzić cieszy się nawet z najdrobniejszego powodzenia własnego dziecka, z każdej dobrej zdobytej oceny, zaliczonego egzaminu, trofea sportowego czy po prostu dobrego gestu. Jednak w sytuacji małoletnich pociech, szczęście i duma są znacznie większe, ponieważ wszystko dzieje się po raz pierwszy podczas ich egzystencji.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze kroki, pierwszy śmiech, pierwsze wyrazy. Każdy etap w życiu pociechy dostarczamnóstwo radości rodzicom, którzy pilnują aby ich pociechy rozwijały się odpowiednio i miały udany start w dojrzałe życie. Jednak nie za każdym razem wszystko dzieje się po naszej myśli. Jak wiadomo nie od dziś, dzieci posiadają zmniejszoną odporność organizmu, skutkiem czego ich podatność na wszelakie choroby jest względnie wysoka. Częste katary, bóle mięśni, kaszel, powiększone węzły chłonne, to tylko nieliczne przykłady z wielu zaburzeń, które atakują najmłodszych. Jednak bardzo często zdarza się tak, że dotykają je schorzenia, które zauważyć można już w pierwszych latach życia. Jednym z takich zaburzeń, które niewątpliwie utrudnia prawidłową komunikacje jest tak zwane jąkanie.

Jeśli nie masz pewności, czy opublikowane na niniejszej witrynie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło (https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-religijna_Medaliki-610.html), które użyto do stworzenia tego artykułu.

Jest to typowe zaburzenie wymowy, które wyróżnia się zarówno systematycznymi powtórzeniami, przedłużeniami słów, a także regularnymi pauzami podczas wypowiadanych zdań. Jego przyczyna może być różnorodna. Trzeba zwrócić uwagę w trakcie jakich okoliczności nasila się omawiane zaburzenie, czy ma to związek

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ze stanem psychologicznym danej osoby czy jest to na przykład odpowiedź na strach w tracie konkretnych okoliczności.

Należy pamiętać, że ta przypadłość może powodować trwałe ubytki na psychice dziecka. Może wiekszyć strach przed brakiem akceptacji ze strony rówieśników oraz pogłębić obawy przed wypowiadaniem się. Dlatego szczególnie istotne jest rozpoczęcie działań leczenia jąkania. Dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim metodom leczenia możliwe będzie stuprocentowe zniwelowanie problemu. W tym przypadku do głównych zadań rodziców należy bezzwłoczna konsultacja z lekarzem prowadzącym, który wyśle dziecko do właściwego specjalisty. Według danych najszerszy wachlarz placówek specjalizujących się danym schorzeniem znajduje się w Warszawie, dlatego właśnie tam zaleca się wybrać odpowiedniego logopedy. Wystarczy poprosić o opinię lekarza rodzinnego lub wpisać w przeglądarkę internetową hasło „dobry logopeda warszawa” i zaczerpnąć opinii na temat poszczególnych specjalistów. Niestety większość z nich przyjmuje w swoich prywatnych gabinetach, a leczenie jest kosztowne, jednak pamiętajmy, że warto przeznaczyć każdą sumę aby nasze dziecko (zobacz również TZA w szkole terapeutycznej) było zdrowe i szczęśliwe.