Obrotni i zaradni rodzice przygotują pokoik dziecka za grosze! Sprawdź ich najlepsze sposoby!

Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kocyki, małe ubranka i zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, ale ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co możemy sobie pozwolić. Jak rozwiązują ten problem pomysłowi rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świat przychodzi wyczekiwane dziecko, cała rodzina koncentruje się tylko na nim. Nie tylko zwracając uwagę na elementarne, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grupka wujków i cioć z radością obdarowuje malucha matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio popularnym pomysłem na prezent dla niemowlaka są też podarki, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby upiększyć przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi zawieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki. Skrawki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące doniczki (polecam ofertę na galeria decor osłonki cementowe) za kilka złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy doniczki w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym ogromną radość!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego doskonale sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można mocować według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc.

Jeżeli sądzisz, że omawiany tu wpis jest interesujący i szukasz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej (https://www.certificator.eu/)!

Jeśli przykleimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, ale tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący zabawki dla niemowląt. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.