Obowiązujące trendy to dość trudny temat

Kim jest modna kobieta? Jak można ją zdefiniować? Czy jest to osoba, która podąża za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma swój szyk i nie przejmuje się opinią innych. Trudno powiedzieć, gdyż tym samym już wybiegamy dalej i z pojęcia mody przeskakujemy do kategorii odwagi…

Czy wobec tego modna pani musi być odważna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych porozumień?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest oczywista, gdyż z jednej strony mamy modelki zawodowe, jakie ubierane są w przedziwne ubiory. Jest to stylowe i odważne, ale czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

zwykła kobieta w tego typu ubiorze chodzi po mieście? Przeważnie nie. Jak już widzimy takie kreacje na galach celebrytów, przykładowo, podczas rozdania Oscarów.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na ten temat, to kliknij ten odnośnik – jest tu bardzo świeża wiadomość (http://dotatuazu.pl/pl/c/FARBY-DO-TATUAZU/85) dotycząca tej problematyki.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej natomiast strony mamy bardzo dużo kobiet, dziewczyn, które odziewają się modnie, młodzieżowo, po swojemu, lecz wszystko to jest w granicach pewnej. Pojmujemy przez to ubiór w zgodzie z aktualnymi trendami, a także w zgodzie z filozofią akuratnego dzisiejszego, promowanego przez media, stroju. Posiadamy, przykładowo, modne polo, modne poncho (trendy poncho), modne sweterki czy długie swetry damskie… (modne sweterki damskie).

Jak to wszystko rozumieć? Czy zaakceptować dyktat poprawnych politycznie twórców mody, którzy oferują jak ów człek powinien wyglądać, czy może skusić się na szaleństwo i odziać się tak, iż wszyscy będą się za nami oglądali. Jeden, jak i kolejny sposób ma swoje minusy i plusy. Z jednej strony widzimy osobę ubraną, jak setki pozostałych, a co najistotniejsze ta osoba uważa, że jest stylowa i wyjątkowa.

A taka prawda, iż prezentuje się jak osoba z katalogu znanej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, która poszukuje dla siebie niespotykane ciuchy, wymyśla kreacje, ażeby być jak najbardziej oryginalna, lecz dociera do ściany, bo uświadamia sobie, iż skoro pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać.

Zaabsorbowała Cię opisywana tematyka? Przeczytaj więc oprócz tego ten ważny tekst (https://crossjeans.pl/on/jeans/relaxed) – to także bardzo pomocne źródło informacji.

A czy każdy jest na to przygotowany i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Trudno, w modzie bardzo łatwo przekroczyć można granice i miast zachwycać swoim krojem staniemy się pośmiewiskiem. Ta granica odstrasza większą ilość pań, dlatego także pozostają przy modnej, ale zachowawczej kreacji.