Nie zapominaj, aby przesłać 1% odprowadzanego podatku, to naprawdę istotne

Z przyjściem nowego roku nadchodzi okres, kiedy podatnicy są zobowiązani składać w Urzędzie Skarbowym deklarację dochodów za rok miniony. To również doskonała okoliczność, aby uczynić coś dobrego oraz przekazać część własnego podatku dla założonych fundacji, stowarzyszeń i osób potrzebujących pomocy. Istnieje sporo organizacji, którym okaże się przydatna każdy grosz od podatników.

Miej świadomość, że masz taką możliwość

Dzieci

Autor: juan fernando posada aguirre
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo, że każdego roku wiele się o tym mówi, nadal nie każdy podatnik staje się świadom, że ma możliwość rozdysponować malutką cząstką swojego podatku i przekazywać ją na organizacje pożytku publicznego.

Jeśli ten materiał okazał się dla Ciebie ciekawy, nie zwlekaj i sprawdź szczegółowe informacje (https://animalab.pl/sample-corer) – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Chodzi jedynie o 1% podatku, jednakże w przypadku tego rodzaju podmiotów istotny okazuje się każdy grosik – przykład.

Organizacje wykorzystują potem te środki w swojej działalności: w pomocy chorym dzieciom lub starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzętami bądź w akcjach ekologicznych. Wyróżnia się mnóstwo różnych komórek, jak także prywatnych osób znajdujących się pod opieką fundacji, jakie potrzebują pomocy, zatem na pewno każda osoba znajdzie kogoś, komu zechce okazać pomoc.

Przekazanie 1% nic nie kosztuje Przekazanie 1% podatku bywa dla podatnika bardzo łatwe i w ogóle nie wiąże się z kosztami. Po prostu składający zeznanie podatkowe ma prawo dysponować cząstką własnego podatku i przekazać te środki w ręce, które je wykorzystają, zamiast do skarbu państwa. Wspomniane przekazanie 1% polega tylko na wpisaniu określonej deklaracji we wskazanej rubryce formularza – . Trzeba wpisać tam numer KRS komórki, jaką pragnie się wspierać częścią własnego podatku oraz kwotę.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy (http://www.scootive.pl/ubrania/bluzy), by zgłębić inne ciekawe artykuły na podobny temat. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

Z oznaczeniami KRS poszczególnych komórek można zaznajomić się na ich stronach w sieci.

Nie jesteś pewien komu przekazać własny 1%?
Czasami podatnicy rezygnują z przekazania 1% podatku, bo nie wiedzą, komu mogliby oddać te środki, albo po prostu kwota zdaje im się bardzo niewielka. Tymczasem nie można w ten sposób rozumować, ponieważ grosik do grosika zbiera się kwota, którą organizacje mają szansę spożytkować w własnej pracy.

Wiele fundacji wspiera własne działanie tylko na pomocy darczyńców i dla nich 1% podatku jest przysłowiowym „być albo nie być” – zobacz – link. Gdy zaś nie wie się, którą organizację wybrać, można zapoznać się z ich wykazem w internecie lub rozpytać wśród znajomych, czy ktoś nie wymaga pomocy.