Napar z ziela – roślina młodości. Spójrz na ważne informacje!

Herbata (czyli napar z rośliny Camellia sinensis) jest ceniona oraz uwielbiana przez rzesze ludzi w niemalże wszystkich krajach świata od wielu stuleci. W miejscach takich jak Chiny, kraj kwitnącej wiśni czy Wyspy Brytyjskie jest ona elementem kultury oraz obyczajowości. Mamy sporą ilość odmian herbaty, jakie charakteryzują się się różnorodnym smakiem, mocą, zapachem oraz kolorem jak i działaniem.

Czarna herbata to

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

chyba jedna z najbardziej popularnych odmian herbaty w krajach zachodnich. Pija się ją codziennie w niezliczonych ilościach podczas przeróżnych sytuacjach.

Sprawdź ten odnośnik – ta wyczerpująca treść pokaże zupełnie nową porcję wiadomości na temat, który być może okazać się warty zgłębienia.

Istnieje dużo odmian i sposobów jej zaparzania, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle interesujące i zróżnicowane napoje. Czynnikiem wyróżniającym ją spośród pozostałych rodzajów herbat jest fakt, że jest ona wyjątkowo utleniona, co ma decydujący wpływ na jej niezwykle intensywny smak. Co jest interesujące to fakt, że pochodząca z tego samego krzewu herbata zielona nie jest utleniana w ogóle. Kolejną wyjątkową zaletą czarnej herbaty jest spora ilość kofeiny, dzięki czemu ma ona właściwości stymulujące. Po wypiciu kubka herbaty możemy poczuć odrobinę szybsze tętno i wzmożoną czujność. Duża zawartość utleniaczy nazywanych polifenolami wspomaga ochronę komórek naszego organizmu. Niektórzy badacze twierdzą również, iż dzięki zawartości polifenoli czarna herbata zapobiega konkretnym rodzajom chorób nowotworowych –

herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Biała herbata także pochodzi z pąków oraz liści tej samej rośliny co herbata czarna.

Nie jest jednak utleniana. Nazewnictwo pochodzi od drobnych, srebrzysto-białych włosków pokrywających zamknięte pączki krzewu herbacianego, jakie nadają jej biały koloryt. Sam napój nie jest biały ale słomkowaty albo też żółtawy. Biała herbata (zobacz więcej) posiada największą ilość przeciwutleniaczy spośród wszystkich dostępnych herbat. Jest także najmniej poddawana obróbce. Dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Biała herbata jest w stanie także obniżać ilość cukru w organizmie oraz zapobiegać cukrzycy. Niweluje również efekty stresu oraz dodaje energii. Widać zdecydowanie, iż ten typ herbaty zbawiennie wpływa na nasz organizm.

Jeżeli masz zamiar rozszerzyć swą wiedzę z ten temat, to zachęcam do mojej witryny. Trzeba nacisnąć na moje łącze (https://radom.centrumdemed.pl/protetyka/) i gotowe.

Zakres jej oddziaływania jest naprawdę duży. Dlatego też opisywana jest jako jeden z największych dobrodziejstw natury.