Nalewki z tatrzańskich gór znakomicie smakują i posiadają wartościowe cechy zdrowotne

Domowe nalewki są zawsze znakomitym rarytasem dla domowników oraz przyjaciół. Przepisy z reguły są od pradziada i w 100% naturalnym wyrobem, robionym domowym sposobem.

nalewki

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Receptura kroczy z pokolenia na kolejne pokolenie z niezmiennym przepisem, aby kultywować tradycje rodzinną. Nalewka z Poronina sięga lat 30 XX wieku. Jest sporządzana tradycyjnym domowym przepisem z zastosowaniem drogocennych ziół czy też roślin z samego serca tatrzańskich gór. Skład na nalewki nie tylko wyśmienicie smakują, ale także mają zbawienne cechy lecznicze. Należałoby wspomnieć o Litworówce idealnej podhalańskiej nalewce wytwarzanej wedle tradycyjnych podhalańskich receptur przy użyciu składnika arcydzięgielu litworu, niezwykle rzadkiej rośliny, spotykanej w Tatrach o cennych właściwościach uzdrawiających – zobacz tutaj.

nalewka w dekoracyjnej butelce

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com

Nalewka znamionuje się korzennym zapachem, jaka jest też podparta smakiem naturalnego miodu. Nalewka ta oddziaływa korzystnie na układ nerwowy, działając uspokajająco i dopomaga w leczeniu migreny, a także wzmacnia trawienie. Następną drogocenną o ogromnych specyfikach uzdrawiających oraz fantastycznym smaku jest nalewka Litworówka z kwiatem czarnego bzu.

Szukasz może następnych pomysłów wiążących się z przedstawianym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to doskonała rada: kliknij tu i przeczytaj więcej w tej ofercie!

Pośród składników znajdziemy również arcydzięgiel litwor i żeń-szeń. Siła tych komponentów przynosi dużo dobrodziejstw leczniczych. Wzmacnia apetyt, działa uspokajająco, a też poprawia działanie serca oraz nerek. Na dodatek kwiat czarnego bzu pomaga w stanach przeziębienia czy też poprawia odporność.

Natomiast wzmacnia pracę układu pokarmowego, oczyszcza organizm z toksyn, działa bakteriobójczo czy też przeciwgrzybicznie bądź dopomaga w leczeniu bólów głowy, i działa uspokajająco nalewka Litworówka z liścia arcydzięgla litworu. Wartościowa nalewka Cytrynówka stanowi tradycyjną nalewką z dokładną recepturą oraz przepisem z domów pradziadów zamieszkujących serce tatrzańskich gór. Niesamowity smak cytryny z naturalnym miodem ubogaca wspaniałym zapachem i smakiem.

Więcej –

Nalewka z Poronina nie tylko jest ubogacona cudownym smakiem, ale dodatkowo prawidłowo wpływa na nasze zdrowie. Są też wybitne w charakterze nalewki na prezent, ponieważ uświetnią podniebienie każdego smakosza. Nalewki na prezent okazjonalne czy także bez okazji stale będą miłym akcentem dla znajomych.