Nalewki z tatrzańskich gór znakomicie smakują i posiadają wartościowe cechy zdrowotne

Domowe nalewki są zawsze znakomitym rarytasem dla domowników oraz przyjaciół. Przepisy z reguły są od pradziada i w 100% naturalnym wyrobem, robionym domowym sposobem.

nalewki

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Receptura kroczy z pokolenia na kolejne pokolenie z niezmiennym przepisem, aby kultywować tradycje rodzinną. Nalewka z Poronina sięga lat 30 XX wieku. Jest sporządzana tradycyjnym domowym przepisem z zastosowaniem drogocennych ziół czy też roślin z samego serca tatrzańskich gór. Skład na nalewki nie tylko wyśmienicie smakują, ale także mają zbawienne cechy lecznicze.

Przyciągnął Cię taki wpis? To świetnie, jednak kliknij ten odnośnik, ponieważ oprócz tego mamy też inny podobny artykuł, który warto zobaczyć ponadto (http://www.rehab-terapia.pl/oferta/leczenie-wypalenia-zawodowego/).

Należałoby wspomnieć o Litworówce idealnej podhalańskiej nalewce wytwarzanej wedle tradycyjnych podhalańskich receptur przy użyciu składnika arcydzięgielu litworu, niezwykle rzadkiej rośliny, spotykanej w Tatrach o cennych właściwościach uzdrawiających – zobacz tutaj.

nalewka w dekoracyjnej butelce

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com

Nalewka znamionuje się korzennym zapachem, jaka jest też podparta smakiem naturalnego miodu. Nalewka ta oddziaływa korzystnie na układ nerwowy, działając uspokajająco i dopomaga w leczeniu migreny, a także wzmacnia trawienie. Następną drogocenną o ogromnych specyfikach uzdrawiających oraz fantastycznym smaku jest nalewka Litworówka z kwiatem czarnego bzu. Pośród składników znajdziemy również arcydzięgiel litwor i żeń-szeń. Siła tych komponentów przynosi dużo dobrodziejstw leczniczych. Wzmacnia apetyt, działa uspokajająco, a też poprawia działanie serca oraz nerek. Na dodatek kwiat czarnego bzu pomaga w stanach przeziębienia czy też poprawia odporność.

Natomiast wzmacnia pracę układu pokarmowego, oczyszcza organizm z toksyn, działa bakteriobójczo czy też przeciwgrzybicznie bądź dopomaga w leczeniu bólów głowy, i działa uspokajająco nalewka Litworówka z liścia arcydzięgla litworu. Wartościowa nalewka Cytrynówka stanowi tradycyjną nalewką z dokładną recepturą oraz przepisem z domów pradziadów zamieszkujących serce tatrzańskich gór. Niesamowity smak cytryny z naturalnym miodem ubogaca wspaniałym zapachem i smakiem.

Więcej –

Nalewka z Poronina nie tylko jest ubogacona cudownym smakiem, ale dodatkowo prawidłowo wpływa na nasze zdrowie. Są też wybitne w charakterze nalewki na prezent, ponieważ uświetnią podniebienie każdego smakosza. Nalewki na prezent okazjonalne czy także bez okazji stale będą miłym akcentem dla znajomych.