Najmodniejsze zabawki dla najmłodszych – ciastolina lodziarnia pobudza fantazję każdego dziecka

Większość dzieci ma ogromną wyobraźnię. Aby ją rozwijać potrzebne są różnorakie bodźce, które ją pobudzą. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości poznawcze rozkwitają bardzo szybko, stąd tak ważne jest, żeby należycie je rozwijać.

wejdź do tego serwisu

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Ilustracją tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana najmłodszym. To niebanalna propozycja dla dzieci, jaka stymuluje ich kreatywność oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest o wiele bardziej plastyczna niż powszechna plastelina. Nie trzeba jej nagrzewać, żeby stała się miękka. Zestaw zawiera tzw. automat (https://magicplay.pl/?pl_automaty-z-nagrodami,36) do lodów, jaki doskonale naśladuje autentyczne urządzenie. Wykonanie jest niezwykle staranne, co zapewnia długi czas użytkowania. Dodatkowo całość posiada dodatki typu łyżeczki czy pucharki, co jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Barwne plasteliny są niebywale miękkie, dlatego dzieci mogą bawić się swobodnie bez żadnych problemów. Można z nich wyczarować interesujące bryły, które będą kopią prawdziwych akcesoriów do lodów. Czekolada czy też wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości omawianego zestawu. Dobrą informacją dla rodziców jest fakt, że plastelinę można łatwo usunąć i nie zostawia żadnych plam lub przebarwień. Zaoszczędza to rodzicom sprzątania i obaw, iż plastelina może zostawić stałe zabrudzenia. Resztki plasteliny prezentują się jak okruszki, dlatego bez kłopotu można je natychmiast zamieść lub odkurzyć, co stanowi niewątpliwy plus zestawu. Z ciastoliny powstają ciekawe desery, jakie dzieci samodzielnie mogą wykonać. Barwy są soczyste, więc dla malucha stanowi to szczególną zachętę do zabawy.

Zabawka pozwala na zrobienie zabawnych tortów lub lodów, które mogą posiadać rozmaite kolory. Komplet zapewnia stworzenie około czterdziestu różnorakich kształtów, jakie na pewno trafią w gust dziecka. Istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo, dlatego producent udostępnia plastelinę wolną od szkodliwych dodatków. Stąd też masa ta może być używana przez pociechy bez strachu o zatrucie. Podczas takiej zabawy maluchy – nawet te najmłodsze, uczą się rozpoznawać kolory oraz stwarzać różne formy, dlatego warto jest poświęcić czas i dobrze bawić się razem nimi, co zapewni miłe momenty w gronie rodzinnym. Ciastolina to świetny pomysł na podarunek dla dzieci. Bez wątpienia będzie to niespodzianka, jaka zagwarantuje wspaniałą zabawę. obecnie rekomendujemy także książeczki dla dziecki, które świetnie rozwijają wyobraźnię.