Na temat wyboru idealnej pieluszki dla naszego dziecka

Wiemy, że pieluszki wielokrotnego użytku to najlepsza odmiana pieluchowania dzieciaczków. Żeby wspomóc ten uciążliwy czas, powinno się pomyśleć o dobrze wyłonionych otulaczach, jakie będą utrzymywały pieluszkę w dobrym miejscu, ochraniały i zabezpieczały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest prosty wybór.Na rynku jest wielu producentów proponujących rozmaitego rodzaju otulacze dla niemowląt.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, ażeby kupować otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wagi dziecka, jakie najodpowiedniej przystosowują sie, po największej części do cienkich nóżek i nadal nie dużego brzuszka. Otulacze są regulowane za pomocą lekkich rzepów bądź zatrzasków Dla oseska winniśmy wybrać otulacz minimalny rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki, który oprócz tworzywa PUL, posiada zewnętrzną powłokę bawełnianą. Są one bardzo dobrze oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa wskazuje komponuje się zaledwie z tworzywa typu PUL – to znaczy zalaminowanego poliestru. Bardzo ekspresowo uschnie.

Otulacz z wełny jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która całkowicie oddycha strzegąc perfekcyjną ciepłotę ciała pociechy i hamując przegrzanie. Taki otulacz głównie wietrzymy – chyba że ulegnie ubrudzeniu. Pierzemy go manualnie co 1-2 tygodnie. Niestety długo schnie i powinno się go lanolinować, żeby zapewnić skuteczną kontrolę przed przesiąkaniem.

Asortyment otulaczy jest nadzwyczaj znaczący, barwne, w śmieszne wzorki, w rozmaitych wymiarach, dopasowywane rzepami bądź napami. Gdy maluch zabrudzi otulacz niezbyt mocno, jest dozwolone zmyć go pod bieżącą wodą, względnie przetrzeć ściereczką, jak tylko uschnie użyć ponownie. Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, o ile się nie zanieczyścił zastępujemy tylko eko pieluszkę, o której więcej na tej stronie: dobrze opisane na tej stronie. Otulacz użytkuje się z eko pieluszkami wielorazowymi, oraz z jednokrotnymi wkładkami, jakie prędko, bez problemu wspomagają zlikwidować zawartość stałą, także ochraniają latorośl przed wilgotnością z pieluchy.

To świetnie, że masz ochotę uzyskać więcej danych na ten temat. Wówczas przejdź do tekstu (https://impuls.waw.pl/terapia-biofeedback), a dowiesz się różnych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na wiele tematów.

Dla nadzwyczajnego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, jest możliwość użyć dodatkowo bardzo chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki dobieramy, biorąc pod uwagę subiektywne potrzeby i upodobania.