Na podwórku pada deszcz? Najlepiej spędź czas wraz z najbliższymi! w jaki sposób? Przy dobrej grze!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak bawienie się w gry typu planszowego w czasie paskudnej pogody wydaje się, że trochę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takich gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, a także ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednak okazuje, sporo dzieciaków wcale nie pragnie jak większość rozmyśla „siedzieć z nosem w monitorze”, a jedynie bardziej rodzinnie spędzać czas. Wspomniane powyżej gry planszowe są doskonałym rozwiązaniem dla nie tylko tego konkretnego dziecka, ale również jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Obecnie panuje tak zwana „era komputera” – przez co wielu spośród nas, w szczególności dzieci, które się w niej urodziły – zapomnieli, iż nadal istnieje coś takiego jak nasz świat „Zewnętrzny” lub jest tak wychowywany, iż tablet czy laptop jest to jego najlepszy „przyjaciel”. Dość sporo rodziców, z powodu najczęściej braku czasu, daje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet albo telefon, na którym to ono tak naprawdę „zajmuje się sobą”.

Zainteresował Cię ten artykuł? To przejdź do oferty (https://tablicowo24.pl/product-category/tablice-w-kolorowych-ramach/), aby zapoznać się z ciekawymi info na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Niestety jak ukazało już wiele badań, takie „zajmowanie się sobą” coraz częściej powoduje u coraz młodszych dzieciaków uzależnienie od komputera lub powoduje, że dziecko zamiast się bawić, poszukuje „rozrywek” w sieci internetowej, gdzie nie jest wiadome, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, aby dziecko „nie po zamykało się w sobie”, jest spędzanie z nim więcej czasu, chociażby bawiąc się z nim w gry, które to będą rozwijać jego własną wyobraźnię, uczyć sporo interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, że my sami poświęcimy dziecku należyta uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią radość nie tylko naszemu dziecku, ale również nam samym, odbudowując zarazem dobre relacje między rodzicem a jego dzieckiem.