Na podwórku pada deszcz? Najlepiej spędź czas wraz z najbliższymi! w jaki sposób? Przy dobrej grze!

W danych czasach zabawy rodzinne, takie jak bawienie się w gry typu planszowego w czasie paskudnej pogody wydaje się, że trochę „odeszły w cień” z powodu ukazania się takich gadżetów jak choćby komputery, tablety, telefony, a także ich bardziej zaawansowanych alternatyw, takich jak laptopy czy smartfony, a nawet coraz bardziej znane smartwatche.

Jak się jednak okazuje, sporo dzieciaków wcale nie pragnie jak większość rozmyśla „siedzieć z nosem w monitorze”, a jedynie bardziej rodzinnie spędzać czas. Wspomniane powyżej gry planszowe są doskonałym rozwiązaniem dla nie tylko tego konkretnego dziecka, ale również jego rodziny.
gry

Autor: JAGA
Źródło: JAGA
Obecnie panuje tak zwana „era komputera” – przez co wielu spośród nas, w szczególności dzieci, które się w niej urodziły – zapomnieli, iż nadal istnieje coś takiego jak nasz świat „Zewnętrzny” lub jest tak wychowywany, iż tablet czy laptop jest to jego najlepszy „przyjaciel”. Dość sporo rodziców, z powodu najczęściej braku czasu, daje dziecku, które mu „przeszkadza” tablet naprawa drukarek zielona góra telefon, na którym to ono tak naprawdę „zajmuje się sobą”.

Zainteresował Cię ten artykuł? To przejdź do oferty (https://tablicowo24.pl/product-category/tablice-w-kolorowych-ramach/), aby zapoznać się z ciekawymi info na omawiany temat, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Niestety jak ukazało już wiele badań, takie „zajmowanie się sobą” coraz częściej powoduje u coraz młodszych dzieciaków uzależnienie od komputera lub powoduje, że dziecko zamiast się bawić, poszukuje „rozrywek” w sieci internetowej, gdzie nie jest wiadome, na co oraz na kogo trafi.

Najlepszym rozwiązaniem, aby dziecko „nie po zamykało się w sobie”, jest spędzanie z nim więcej czasu, chociażby bawiąc się z nim w gry, które to będą rozwijać jego własną wyobraźnię, uczyć sporo interesujących rzecz, a przede wszystkim – spowodują, że my sami poświęcimy dziecku należyta uwagę. Dobrze wybrane gry planszowe sprawią radość nie tylko naszemu dziecku, ale również nam samym, odbudowując zarazem dobre relacje między rodzicem a jego dzieckiem.