Na czym polega waldorfski system edukacji?

Jeżeli pragniemy wysłać dziecko do podstawówki, ale nie chcielibyśmy, aby było ono traktowane jak trzydzieści pozostałych w tej samej klasie, to możesz brać pod uwagę placówki niepubliczne.

W naszym kraju są ich tysiące, a od placówek publicznych odróżniają się tym, że we wszystkich klasach uczy się mniejsza liczba uczniów. Sprawia to, że nauczyciele mają więcej czasu dla pojedynczego ucznia. To z kolei sprawia, że niepubliczna szkoła (zobacz super-edu.pl/korepetycje/matematyka/dabrowa-gornicza) podstawowa, to naprawdę bardzo dobre wyjście. To, co dodatkowo wyróżnia takie szkoły to to, że mają one swój indywidualny system kształcenia. Ich podejście nauczania może polegać na całkowicie odmiennym sposobie niż ten, który pamiętamy ze szkół publicznych. Dla przykładu taka niepubliczna szkoła (zobacz jak znaleźć korepetytora z matematyki w krakowie) może opierać się na systemie montessoriańskim, który polega na tym, że ci sami nauczyciele mogą prowadzić uczniów przez cały tok edukacji w szkole podstawowej. Uczą oni większości tematów, a całość ma na celu wytworzenie specjalnej więzi między uczniem a jego wychowawcą.
sklep z butami Clarks

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym tego typu placówki odróżniają się również tym, że uczniowie uzyskują wiedzę w bardzo miłych i okazale urządzonych klasach. Następną różnicą jest to, że kształcenie odbywa się w tematycznych cyklach, co miałoby zapewnić większe skupienie uwagi na poszczególnych przedmiotach. Pedagogika waldorfska natomiast cechuje się tym, że często stosowane są w nich zajęcia praktyczne oraz artystyczne.

Warto też mieć świadomość, że nie każda niepubliczna szkoła podstawowa musi być oparta na typowych metodach nauki. Część z nich wykorzystują w takim celu zdobycze współczesnej socjologii oraz wiedzy o pracy ludzkiego umysłu.