Na co może mieć nadzieję osoba uzależniona zapisując się na terapię do ośrodka odwykowego?

Jeśli ktokolwiek nie ma zamiaru przyznać się przed sobą samym, że jest osobą uzależnioną wymaga pomocy. Ucieczka w alkohol oraz narkotyki niejednokrotnie staje się pozorna. Do nałogu mogą doprowadzić nie jedynie mieszanki psychoaktywne, ale również czynności powodujące, że uwalniane są w naszym organizmie tzw. hormony szczęścia.

Każdy ośrodek odwykowy prowadzi terapię grupową i indywidualną. Dla każdego pacjenta przygotowywany jest osobisty program terapeutyczny, jaki uwzględnia osobiste okoliczności, które powodują rozwój choroby. W ośrodku odwykowym można by zgłosić się na kilkutygodniowy pobyt stacjonarny, który obejmuje detoks, kompleksowe badania, zajęcia indywidualne i grupowe oraz spędzanie nie zajętego czasu w przyjemny sposób. Odwyk prowadzony jest również w postaci pobytu dziennego. Na cały czas leczenia pacjentom ośrodka przysługuje zwolnienie lekarskie. Odwyk (Alkater – detoks narkotykowy) narkotykowy prowadzony jest w każdym ośrodku na zasadach wzajemnej akceptacji oraz zrozumienia.
Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
mężczyzna w okularach

Autor: David Russo
Źródło: http://www.flickr.com
oferty

Autor: Shock
Ośrodek odwykowy może proponować kurację pobytową, która zajmuje 5 tygodni. Pierwszy tydzień pobytu w ośrodku poświęcony jest odtruwaniu ciała. Do ośrodka bardzo często przyjmowane są osoby pod wpływem alkoholu albo pod wpływem różnych psychoaktywnych preparatów. W czasie pierwszego tygodnia pobytu robionych jest mnóstwo badań po to, żeby stwierdzić w jakim stanie jest osoba uzależniona. Na podstawie badań osoba poddawana jest detoksykacji z medycznym zabezpieczeniem. Po detoksykacji przeprowadzana jest rozmowa z terapeutą uzależnień oraz psychiatrą. Okres pobytu w tego typu ośrodku, to nie tylko kuracja, ale również komfort. Ośrodki posiadają pokoje dwu- oraz jedno- osobowe.

W każdym pokoju jest tv i bezprzewodowy internet. Terapia jest przeprowadzana w dwóch różnorodnych aulach leczniczych. Sala do zajęć grupowych zaopatrzona jest w innowacyjny sprzęt, który pozwala na prowadzenie zajęć terapeutycznych.