Modele tapczanów i podbudowy

Statystycznie każdy człowiek przesypia 1/3 życia. Toteż bardzo istotne jest na czym śpi. Dawniej przeważnie była to wersalka, fotel rozkładany, która po złożeniu spełniała rolę siedzenia.

Obecnie mamy duże możliwości wyboru, sklepy z meblami proponują konsumentom łóżka, które pełnią jedynie funkcję miejsca do spania. W alkowie istotny jest wypoczynek, nastrojowa atmosfera, jednakże najważniejsze jest wygodne, funkcjonalne miejsce do spania. Powinno być solidne, nie powinno skrzypieć, gdy w nocy przewracamy z boku na bok. Użytecznym pomysłem mogą być schowki, szuflady pod łóżkiem, w których przechowamy pościel, narzuty, jaśki. Przy kupnie łóżka trzeba brać pod uwagę szerokość, dla jednej osoby powinno mieć 90 cm szerokości, a małżeńskie 160 cm. Jednak równie ważnym fragmentem jest rama i stelaż do łóżka (tu), i to od niego w ogromnym stopniu zależy jakość snu. Najlepszą opinią cieszą się konstrukcje stworzone z drewna bukowego, są niezmiernie plastyczne. Listwy (listwy przyścienne z polichlorku winylu cena) przytwierdzone rozciągliwe do ramy są skonstruowane z drewna sklejanego warstwowo co wydłuża ich odporność i wytrzymałość.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny stelaż do łóżka można ustawiać przy pomocy pilota. Częścią łóżka jest też zagłówek, który pełni rolę ozdobną, ale także funkcjonalną, może spełniać rolę oparcia w trakcie czytania.W pokoju dziecinnym, a szczególnie o niedużej powierzchni dobrym projektem będzie łóżko piętrowe. Łóżka piętrowe (www) przeznaczone są dla przedszkolaków, z zastrzeżeniem, że śpią na dolnej części, jak i dla młodzieży. Zwykle jest to łóżko dla dwóch osób, ale zdarzają się także trzyosobowe. Dolny fragment zaprojektowany jest dla dwójki osób, a u góry śpi jedna. Aby wejść na górny poziom, przymocowana jest drabinka, dla bezpieczeństwa u góry umieszczona jest osłona zabezpieczająca przed wypadnięciem.

Łóżka piętrowe to nie wyłącznie więcej powierzchni do spania. W sklepach możemy kupić takie, w których na dole jest pusta powierzchnia. Jest to świetne miejsce dla przedszkolaka na zajmującą zabawę i przechowywanie zabawek, a w przyszłości kiedy latorośl pójdzie do szkoły możemy w tym miejscu wstawić szafki i stolik do odrabiania lekcji. Jest to o tyle atrakcyjne wyjście, że na niewielkiej powierzchni pomieścimy wszystko co potrzebne w pomieszczeniu dla malucha.