Młode kobiety coraz częściej korzystają z blogów o modzie, zamiast kupować kolorowe czasopisma.

Obecnie w sieci powstaje coraz więcej blogów o modzie. Modystki, które systematycznie prowadzą swojego bloga, zamieszczają na nim różne ciekawe nowinki ze świata mody. Najciekawsze posty mają po kilka tysięcy odsłon. Taką formę działalności popularyzują także social media.
Wpis, który został wpisany na blogu, rozprzestrzenia się popularnymi w internecie kanałami komunikacji, na przykład za pomocą instagramu.

Na blogu o modzie za wyjątkiem artykułów można znaleźć też zdjęcia samych autorek, które należą niewątpliwie do pokolenia show off. Pokazywanie się w sieci, to bardzo silnatrend zwłaszcza wśród młodych osób. Szpanowanie swoim wyglądem to dla nich oczywista sprawa. Typowa cecha osób, zaliczanych do tej grupy to konsumpcja na pokaz i wyraźna tendencja do chwalenia się rzeczami materialnymi.

Czasamizamieszczane wpisy wywołują dużo negatywnych emocji, ponieważ szafiarki są dość ekstrawagancko ubrane. Nawet zwyczajne bluzki z dzianiny mogą okazać się ekstrawaganckie na blogu młodej stylistki. Wystarczy kilka kreatywnych dodatków, by urozmaicić ubiór i wykreować coś nowego. Każda autorka liczy skrycie na to, że jej pasja stanie się także prawdziwym zajęciem. Jednak, o ile bloga może publikować każdy – wystarczy odrobina chęci, o tyle nie każdy może pisać teksty do gazet.Niekiedy jednak wpisy na blogach są na tyle ciekawe, że czytelnikom trudno odróżnić profesjonalistę od amatora.

Z działalności popularnych szafiarek korzystają również marki odzieżowe, którzy za ich pomocą reklamują swoje towary. Jest to niezwykle sprytna forma dzisiejszego marketingu. Taka reklama twaru opiera się na rekomendacjiosoby, która posiada autorytet wśród nastolatków. W ten sposób producenci trafiają produktami do nabywców tzw. drugimi drzwiami. Także dla blogerek jest to udany interes, gdyż decydując się na współpracę z producentami odzieży otrzymują darmowe ubrania, przykładowo shorty, sukienki, tuniki z dzianiny wprost z najnowszych kolekcji.