Metody na pozbycie się zbędnej tkanki tłusczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest coraz częstszym problem. Dlatego proponowane są rozmaite formy jej usuwania za pomocą metod medycyny estetycznej. Nowoczesne zabiegi pozwalają na modelowanie ciała poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ciała takich jak brzuch, uda, biodra, pośladki, kolana, ramiona oraz podbródek.
Jednym ze sposobów usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja.

Kiedy diety nie pomagają jednym ze sposobów na idealną sylwetkę jest liposukcja

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjna liposukcja, która polega na odsysaniu tłuszczu przez nacięcia na skórze jest przeprowadzana przez chirurga i najczęściej wymaga znieczulenia ogólnego, z tego powodu do zabiegu kwalifikują się jedynie osoby o dobrym zdrowiu. Jeżeli interesuje nas zbieg taki jak liposukcja Kraków to miasto, w jakim bez trudu znajdziemy klinikę, w której można umówić się na konsultację do zabiegu.

Nieprawdopodobnie pasjonujący tekst, nieprawdaż? Jeśli też tak sądzisz, to kliknij na odmienne pomocne artykuły (https://bakaliowyswiat.pl/pl/zdrowa-zywnosc), które pochłoną Cię totalnie.

Należy jednak pamiętać, iż ten zabieg zaleca się osobom o normalnej wadze, z elastyczną oraz jędrną skórą, u jakich nadmiar tkanki tłuszczowej występuje jedynie w określonych częściach ciała. Warto wiedzieć, że współczesna medycyna estetyczna oferuje także nowsze odmiany liposukcji – liposukcja laserowa, liposukcja ultradźwiękowa, liposukcja infradźwiękowa – takie zabiegi są mniej inwazyjne, a co za tym idzie są w znacznie mniejszym stopniu obarczone ryzykiem powikłań –

Dużą popularnością cieszy się w ostatnim czasie lipofiling, inaczej lipotransfer.

Ta metoda pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu z konkretnej partii ciała i następnie przeszczepienie tego tłuszczu w miejsce dotknięte problemem nieubytku, prz ez co osiąga się atrakcyjną objętość pośladków czy biustu, wypełnia zmarszczki, powiększa usta, poprawia owal twarzy – zależnie od potrzeb pacjenta. To rewelacyjna alternatywa dla stycznych implantów i wypełniaczy, dlatego jeśli interesuje kogoś właśnie lipofiling Kraków podpowiadamy, że również jest to miasto, które warto wziąć pod uwagę.