Meble na wagę dobrego rozwoju dziecka, czyli jak istotne jest odpowiednie dobieranie szafek w przedszkolach

Przedszkola mają obowiązek zapewnienia kilkuletnim dzieciakom stosowne warunki do rozwoju. To tutaj małe pociechy rozpoczną pierwsze przygody ze sztuką, aktywnością fizyczną, nawiązują pierwsze kontakty. W pomieszczeniach przedszkolnych nieocenioną rolę odgrywają meble przedszkolne.

Pokój dziecięcy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design
Jest to taki etap dorastania w którym nie liczy się wyłącznie śmieszna zabawa, w której stoliki i krzesła dla dzieci wykorzystuje się z myślą o układankach i grach planszowych. Ważna jest przestrzeń edukacyjna, a taki właśnie użytek muszą również spełniać mebelki bogate w półki dla dzieci (wejdź tu). To w przedszkolu młodzi mają swoje regały na książki. Taki nawyk szkolą już wchodząc do budynku, gdy zmieniają obuwie w szatniach.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to naciśnij tu (https://dekordia.pl/produkty/lista-kategoria-plytki/lista-producent-domino) i przejrzyj tam kolejne zajmujące wpisy. Nie ociągaj się!

Wcześniej nie miały możliwości nauczenia się tego rodzaju odpowiedzialności za schowanie własnych ubrań, przebywając pod parasolem ochronnym rodziców.

Szatnie przedszkolne wymagają od dzieci wyuczenia ważnego nawyku. Poza chowaniem ubrań na wejście i wyjście, dzieciaki zapamiętują zasady, które na kolejnych etapach będą pamiętać – „do salek wchodzimy jedynie po przebraniu, w specjalnym obuwiu”. Stoliki i krzesła dla dzieci (więcej na stronie) to również miejsca do zintegrowania się młodych. To tu młodzi rozpoczną swoją przygodę z początkującą edukacją.

Nie jest to rzecz jasna angażowanie na poziomie czytelnictwa szkolnego, (choć już już tutaj zdarzają się narastać różnice programowe między dziećmi) jednakże już „zerówkowicze” spędzają na ćwiczeniach umysłowych więcej czasu niż maluchy i starszaki. Warto pamiętać, że ten etap wzrostu dziecka ciągle oznaczony jest zwiększoną percepcją świata zewnętrznego. Młodzi uczą się działać w pierwszej wspólnocie niebędącej rodziną nie myśląc czy szatnie przedszkolne (zobacz tutaj) i meble są poprawnie zaprojektowane dla ich potrzeb.

Pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Nastawione na myślenie i zabawę dzieci nie mają czasu na myślenie o komforcie mebli przedszkolnych. Te sprawy leżą w gestii zarządców przeszkól, którzy powinni zapewnić młodym jak najlepsze meble i warunki, które pomogą w pomyślniejszym kształtowaniu postaw małych ludzi. Jeśli chce się zapewnić naszym ulubieńcom warunki, które przyczynią się do lepszego rozwoju osobistego, warto zacząć już od przedszkola, by na buziach młodych panował szeroki i autentyczny uśmiech, a płaczu było jak najmniej.