Majówka w naszym ogrodzie

W końcu mamy wreszcie wymarzone dzieciątko. Zaradny tata wyszykował kącik dla maleńkiej córeczki. Wstawił kołyskę zrobioną przez znajomego rękodzielnika. Pierwszy kącik w życiu wypełniony maskotkami. Chociaż trzeba powiedzieć, iż tatkę odrobinę poniosło. Głównie przy wyborze misiów. Bo że misie lubić Zosieńka będzie to rzecz pewna.

dziecko

Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
W tej chwili jednak zabawki grzecznie wyczekują aż właścicielka podrośnie na tyle, żeby się nimi zainteresować. W tej chwili ich miejsce zajmują akcesoria do butelek. Co prawda używane są one tylko na spacerkach po ulubionym deptaku w Szczyrku lub wtedy gdy mamusia ma wychodne u cioci Madzi.

Dzisiaj w wiosenny Wielkanocny Poniedziałek malutka Zosia ubrana w błękitną sukienkę i w buciki dla niemowląt (takie jak tutaj: botki dla dziecka) gaworzy sobie na kocu a jakżeby inaczej – w miśki. Po ogródku krząta się tatuś, a to przyjrzy się owocowym krzewom a to pogłaszcze szarego pręgowanego kota. Starszy brat w drugim kącie ogródka namalował „Elfa” pociąg oczywiście. Każdy w tej rodzinie ma jakieś hobby. Tata jest namiętnym słuchaczem „Trójki” i kocha dzieła historyczne. Mama lubi książki, kocha malować co całkiem nieźle jej idzie (co zrozumiałe jeśli mieszka się w tak pięknej, górskiej wiosce).

W ogrodzie panuje lekkie podniecenie, wszyscy czekamy na gości. Sezon grillowania otwarty. Ma za chwilę przyjść brat pana domu z rodzinką. Wszystko już przygotowane, grill ogrodowy rozpalony. Razem z gościem do naszego ogrodu przyjadą dwie małe dziewczynki – bratanica z przyjaciółką, już je widzimy jak wysiadają z samochodu. Jedna wystrojona w sukieneczkę w grochy i balerinki dziecięce. Druga zaś mała dama włożyła różowy rozpinany sweterek, niebieskie dżinsy, taczki dla dzieci wader botki i torebeczkę. Przedmioty dokładnie jak tu: przydatne akcesoria do butelek dla dzieci.

Skoro już wszyscy przyszli, panowie wzięli się z ochotą do kucharzenia a damy – razem z tymi młodszymi – wzięły się za przygotowanie sałatki, jabłkowych chipsów i dekorowanie pucharków lodowych wiśniami. Dla mężczyzn piwko, ale nie napisze jakie.
I ja tam byłem mleko i miód piłem …