Łóżko piętrowe – czym zainteresować się w ciągu kupna

Młode małżeństwa obecnie częściej decydują się na kupno lokum aniżeli zbudowanie domu. Mają stąd częstokroć niewiele miejsca do wyeksploatowania.

Przy dwójce dzieci aby oszczędzić miejsca warto zdecydować się na łóżko piętrowe, jakie będzie niesłychanie funkcjonalne i bezpieczne. Kiedy pragniemy zagwarantować rodzeństwu trafnie znaczącą ilość miejsca do przyjemności, nauki i drzemania, a jednocześnie nie posiadamy za potężnej przestrzeni do zużytkowania, łóżko – (wyjątkowe zagłówki więcej i więcej ) piętrowe będzie idealnym wyjściem . Wybierając dobry model należy przewodzić się wiekiem pociech.

Łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com

W sytuacji mniejszych dzieci niezbędne będą ochronne barierki zabezpieczające je przed wypadnięciem z łóżka. Muszą być wąsko rozmieszczone, żeby brzdąc nie zdołał się pod nimi przedostać. Drabinka lub schodki muszą mieć poręcze oraz swobodnie pozwalać dziecku postawienie na nich nogi. Odnośnie starszych dzieci nie należy już pilnie stosować takich zabezpieczeń. Najczęściej pozyskiwane łóżka piętrowe to te wyprodukowane z drzewa, przykładowo sosnowego czy też z olchy.

Aczkolwiek nieomalże tak samo entuzjastycznie wybierane są te z metalową ramą, ponieważ są stabilne i sprawdzają się tak samo w klasycznych jak i nowszych aranżacjach wnętrza. Kiedy chodzi o selekcję odpowiedniego mebla, trzeba pamiętać o kilku zasadach: odległość dolnej części mebla od posadzki powinna równać się mniej więcej 40-50 cm, a odległość pomiędzy górą i dołem ok. 100 cm. Należy też pozostawić dziecku co najmniej 85 cm wolnej przestrzeni między górnym materacem a sufitem, czysto ze względów bezpieczeństwa.

Najlepsze łóżko piętrowe to tego rodzaju, które pozwala dziecku łatwo usiąść, nie ważne czy to „na dole” czy też „na górze” mebla. Jeśli zależy nam na pobocznej przestrzeni do gromadzenia, dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy łóżko (https://homeandliving.pl/) ma wysuwaną półkę, jaka ulokuje pościel czy zabawki. W konsekwencji można zaoszczędzić miejsca na szafę czy innego typu meble. Ceny takiego łóżka wahają się od plus minus 300 do nieraz kilku tysięcy złotych, w zależności od rodzaju materiału przyrządzenia wyrobu i także jego funkcyjności .

Łóżko piętrowe dla dzieci

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Pożądając oszczędzić powierzchnię w lokum czy domu, a zawarować słuszne warunki dla pociech do nauki i gry, warto zdecydować się na łóżka piętrowe. Nie dość, że będzie miejscem do spania, to jeszcze zdoła prócz tego pomieścić nadprogramowe zabawki czy bety za sprawą półki wyciąganej.

Tego rodzaju meble są niezmiernie efektywne, w związku z tym są też częstym asortymentem, na jaki decydują się szczególnie młodzi rodzice.