Łóżeczka dla dzieci, stelaże – parę słów jak przygotować pokój dla malucha nowo narodzonego

Aktualnie nie ma problemów z przygotowaniem właściwej wyprawki dla noworodka. W sprzedaży proponuje się szeroki wachlarz produktów, służących do właściwej pielęgnacji i opieki. Po narodzinach malucha ważne jest w pierwszej kolejności przygotowanie miejsca, w jakim będziemy mogli zajmować się nim i spędzać z nim czas.

śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie pokoju dla noworodka to przede wszystkim koncentrowanie się na wyposażeniu w obowiązkowe meble meble retro i akcesoria potrzebne na co dzień. Oczywiście na początek wybieramy miejsce do spania. Łóżeczka dla dzieci nowo narodzonych to przeważnie kołyski, które pozwalają na każdorazowe ułożenie malucha do snu . Łóżeczka takie mają przeróżne stelaże, od typowych geometrycznych, po bardziej wyrafinowane i niebanalne, posiadające nieregularne kształty .

Rzecz jasna łóżeczko takie powinno się dopasowywać do potrzeb dziecka. Nadrzędnym kryterium jest tu najczęściej wiek dziecka a razem z nim zmieniające się wymiary – z czasem łóżko musimy oczywiście zmienić na większe, jeśli rodzi się następne dziecko możemy także zainwestować w łóżko piętrowe , aby stworzyć jak najwięcej miejsca w pokoju. Dla noworodka jednak spokojnie wystarczy wygodna kołyska.

Obecnie udostępniane modele są coraz bardziej funkcjonalne – nie tylko komfortowe, nie tylko ładnie wyglądają, ale także możemy w nich bez problemów trzymać wszelkie przydatne akcesoria, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką, jak pieluszki czy kosmetyki do regularnej pielęgnacji.

łóżko w pokoju

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Dla noworodka ważne jest to, aby pokój był jak najbardziej dostosowany do jego możliwości poznawczych – dzieci, które właśnie się urodziły odbierają rzeczywistość w pierwszym rzędzie zmysłami. W pokoju powinna więc panować optymalna dla ciała temperatura, należy zainwestować w właściwe oświetlenie (kołyska nie powinna znajdować się tuż obok okna (sprawdź promocje na okna pvc wrocław) mocno nasłonecznionego), z kolei dobrze jeśli w pokoju będzie królowała miła dla oka kolorystyka (dobrze wyglądają pastele), jak również rzecz jasna dużo ruchomych zabawek, które nie tylko się ruszają, ale także wypuszczają miłe dla ucha dźwięki. Tyle że powinno się zachować pod każdym względem umiar, aby nie przesadzić. Nadmiar wrażeń dla dziecka, może przynieść efekt odmienny od oczekiwanego i maluch może być niepotrzebnie rozdrażniony.