Likwidacja nagniotków – metody

Każdy z nas pewnie wielokrotnie przekonał się na własnej skórze co to modzele. Podczas wielokilometrowych pieszych wędrówek górskich w niewygodnym obuwiu, bądź w trakcie ciężkiej pracy pojawiają się na stopach, dłoniach nagniotki. Jest sporo różnych wypróbowanych metod na usuwanie odcisków. Mogą to być zarówno specyfiki sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Autor: A.A.
Jeśli obawiamy się ubrania obcierających traperów i podrażnienia bolącego miejsca idąc do punktu aptecznego możemy wykorzystać jeden z licznych domowych sposobów na usuwanie odcisków. Właściwe produkty znajdą się na pewno w każdym mieszkaniu.

Do likwidowania pęcherzy możemy użyć kawałek czosnku, którym pocieramy pęcherz, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na nagniotek i zawijamy bandażem. Zbawiennym środkiem, jaki znajdziemy w naszym domu jest torebka naparzonej herbaty ekspresowej, którą przykładamy na odcisk. Dobrym wyjściem na pozbycie się odcisków jest nałożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla szybszego rezultatu powinno się te sposoby zastosować na noc, wykorzystując bandaż.

Czy szukasz na stronie leki na przeziębienie czegoś bardzo zajmującego? Zachęcamy zatem do następnego tekstu. Musisz jedynie kliknąć w podany link.

Dobrze by było jednak pamiętać, że zanim zastosujemy jakikolwiek specyfik do likwidowania pęcherzy powinno się po pierwsze wymoczyć nogi.

Wybierając się na długą włóczęgę pieszą powinno się zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w potrzebne medykamenty za pomocą, którym możemy złagodzić ból wywołany pojawieniem się nagniotków. Poza domem najlepiej się sprawdzą produkty dostępne w punktach aptecznych. Mogą to być maści, płyny, plastry, które zwykle dają błyskawiczną ulgę i wygodę w dalszej wędrówce. Wypada także nie zapominać, że choć zabiegi usuwania odcisków wydaje się błahą sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę czy też mające kłopoty z krążeniem nie powinny same likwidować odcisków ponieważ może dojść do zakażenia.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawiła Cię istota tego opisu, to doczytaj tu (http://www.novamedis.pl/nietolerancje-pokarmowe/) kolejne niezwykle fascynujące informacje w nowym wątku.

W takim przypadku trzeba udać się do lekarza.

W związku z tym, że jak wiemy lepiej zapobiegać niż leczyć zalecane jest zastosować się do kilku rad. Najważniejsze to komfortowe buty, dopasowane do stopy . Bardzo ważna jest higiena i pielęgnacja stóp, dokładne osuszanie skóry po myciu.