Laserowa korekcja wzroku jak wiele kosztuje oraz z jakiego powodu należy w nią zainwestować?

Niedoskonałości wzroku są bardzo nagminnym efektem, najciekawszą rodzajem walki z tymi wadami jest noszenie szkieł albo nakładanie soczewek. Jednak obie formy nie są najlepszym sposobem, bo nie likwidują niedoskonałości, a ledwie pozwalają z nią egzystować.

Wyjściem pozwalającym na stałe pozbyć się szkieł albo soczewek jest laserowa korekcja wzroku.
kręcone rude włosy

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Zabieg tenże usuwa krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz różne kombinacje owych niedoskonałości wzroku. Za poprawienie odpowiada wiązka lasera excimerowego. Cała myśl przewodnia operacji polega na tym, aby w sposób precyzyjny wykreować budowę rogówki oka, tak aby wpadające promienie światła koncentrowały się na siatkówce oraz dzięki temu tworzyły jasny wizję. Jasnym jest fakt, że atrybuty strumienia światła laserowego ustalane są do jakiegokolwiek oka personalnie.

Laserowa korekcja wzorku wykonana może zostać kilkoma sposobami, tj. lasik, która pozwala choremu na powrót do zwykłego sposobu funkcjonowania nawet już drugiego dnia po operacji, gdyż wyrazistość widzenia następuje już po paru godzinach, a samo gojenie się oka odbywa się bezboleśnie. Kolejną metodą może być prk, po której rogówka odbudowuje nabłonek w przeciągu paru dób, a na czas rekonwalescencji nakładany jest opatrunek w postaci soczewki (rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) kontaktowej, którą ściąga się po mniej więcej kilku dniach. Całkowity proces zdrowienia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, a polepszenie widzenia następuje stopniowo. Metoda lasek w porównaniu do wcześniej omówionej jest łagodniejsza i zmniejsza niedogodność i ból. Epilasik to następna z metod, której niewątpliwą zaletą jest sprawniejsze zabliźnianie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko powikłań po operacji niż w metodzie lasik. Ostatnią z metod jest ptk i stosowana jest szczególnie do usuwania różnego rodzaju deformacji rogówkowych, tj. blizny czy stany zapalne. Przed operacją warto również zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku- . Cennik w przypadku pojedynczego oka oscyluje w granicach od 1800 do 3600 złotych. Stawiając kolejne pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za dwoje oczu i www.optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Pricinguje w przedziale od 3600 do 7200 złotych, a wzmiankowana cena poza zabiegiem zawiera również konsultacje przed zabiegiem oraz wizytę sprawdzającą.