Laserowa korekcja wzroku – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, przebieg

Laserowa korekcja wzroku to szansa na bezpowrotne pożegnanie się z okularami a także soczewkami. Coraz to więcej ludzi poszukuje więc opcji pozbycia się wad wzroku, korzystając z rozkwitu medycyny jak też współczesnych technologii.
Nim jednakże podejmiemy decyzję, aby poddać się laserowej korekty wzroku, powinniśmy dowiedzieć się, na czym ona polega i jak wygląda przebieg kwalifikacji oraz realizacji tego rodzaju zabiegu.

Laserowa korekta wzroku jest to jedna z najnowocześniejszych jak też bezpiecznych sposobów korekty wad wzroku (dodatkowe informacje laserowa korekcja wzroku katowice cena) takich jak: krótkowzroczność, hipermetropia a także astygmatyzm. W trakcie zabiegu za pomocą wiązki laserowej modeluje się rogówkę, zmieniając moc optyczną oka. Celem laserowej korekcji wzroku jest trwała korekcja wzroku. W mnogości sytuacji wada będzie zupełnie likwidowana. Rekorekcje zdarzają się niezwykle rzadko. Wiele osób, jakie nie mogą czy też nie chcą nosić binokli, dzięki rozwijającej się chirurgii refrakcyjnej zyskuje szansę na lepszy komfort życia.
estee lauder

Autor: bargainmoose
Źródło: http://www.flickr.com
cena laserowej korekcji wzroku

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekta wzroku to zabieg dla ludzi w wieku 18-55 lat, którzy mają dobry ogólny stan zdrowia a także stabilną wadę wzroku. Kluczową kwestią w procesie kwalifikacji jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki stanu oka i przeprowadzenie medycznego wywiadu. Na podstawie uzyskanych wyników badań a także informacji od pacjenta lekarz podejmuje decyzję o braku przeciwwskazań do zrealizowania zabiegu czy też skierowaniu pacjenta na dodatkowe konsultacje do lekarza specjalisty.

Z zabiegu nie mogą skorzystać przede wszystkim pacjenci z postępującą wadą wzroku i schorzeniami oczu takimi jak: zaćma, stożek rogówki oraz zmiany w rogówce . Cena laserowej korekcji wzroku to 1900 zł. za jedno oko.