Lampa do fototerapii i jej zalety

W ostatnim czasie nad wyraz popularne są zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie przy pomocy właściwego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i o wiele większą moc aniżeli normalne lampki. Wspomaga leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca wcześnie rano, zwłaszcza w czasie zimy. Deficyt światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, trudności z koncentracją oraz nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.

leczenie światłem

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Prezentowana terapia powinna być stosowana dwa razy dziennie, wtedy wywoła korzystne efekty. Najodpowiedniejsze pory to rano oraz wieczór, dwie godziny przed snem. Optymalny czas pojedynczego seansu powinien wynosić mniej więcej godzinę. Podczas seansu możemy zająć się innymi zajęciami, m.in.

Gdy stwierdzisz, że ten tekst jest fascynujący, kliknij na odnośnik do witryny (http://www.ursynow-specjalisci.pl/), który zawiera fascynujące dane na omawiany wątek – będą one z pewnością interesujące.

czytać książkę nie zapominając, aby co jakiś czas spojrzeć w stronę lampy. Lampa do fototerapii pomaga nie tylko we wspomnianej na wstępie depresji, ale również może skutecznie oddziaływać w przypadku chorób ze skórą a także krzywicy u najmłodszych. Jedną z najważniejszych zalet fototerapii jest możliwość jej samodzielnego przeprowadzania w domu. Jest to jednocześnie naprawdę bezpieczny zabieg. Można się z nim też spotkać w licznych uzdrowiskach albo ośrodkach Spa, w których zabiegi przeprowadzają sprawdzeni lekarze oraz fizykoterapeuci. Lampa do fototerapii nie może spowodować oparzeń, ponieważ nie emituje promieniowania ultrafioletowego. Nie można zapomnieć także o atutach związanych z poprawieniem samopoczucia oraz zmniejszeniem problemów skórnych. Fototerapia może przynieść naprawdę świetne rezultaty, jeśli stosuje się ją zgodnie z zaleceniami przez okres około 3 tyg.. Zdarzają się jednak pacjenci, na których nie działa – wtedy trzeba znaleźć inne wspomagające metody lecznicze, które spowodują pożądaną poprawę – więcej na temat leczenia światłe.

Autor: Marcus Vegas

Należy pamiętać, iż fototerapii nie można przeprowadzać w przypadku chorych cierpiących na dolegliwości narządu wzroku albo zażywających leki wywołujące nadwrażliwość na światło. Przeciwwskazaniem jest także migrena. Jeżeli jednak wymienione przypadłości nas nie dopadły, możemy oczywiście stosować zabiegi przy pomocy lampy do fototerapii i zapomnieć depresji sezonowej, która odbiera radość życia przez stałe zmęczenie i rozdrażnienie. Więcej na: .