Ładny dziecięcy pokój

Pokoje naszych pociech to terytorium bardzo szczególne – ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą schować się przed całym światem, porozmyślać i czuć się naprawdę dobrze. Mają za zadanie uspokajać i wyciszać, a jednocześnie inspirować i rozwijać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do nauki i przestrzeń do zabawy z gośćmi.

Istotne jest, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą chętnie powracały.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która też publikuje takiego rodzaju posty. To bez dwóch zdań zwróci Twoją uwagę.

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego zasadniczą kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były odpowiednio komfortowe. Inaczej mówiąc powinny być one ściśle przystosowane do potrzeb oraz upodobań, a co za tym idzie, także i wieku maluchów. A jak przedstawia się sprawa z dodatkami?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wbrew pozorom, w pokoju dziecka bardzo ważna jest równowaga. Ustawiczny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest niepotrzebny. Minimalizm może bowiem stanowić źródło inspiracji, więc zrezygnujmy z męczącej dla oka ilości wzorów i tysiąca podobizn bohaterów z kreskówek. Cóż, większość przestrzeni dziecięcych jest zbyt mocno „przyozdobiona”. Są przeładowane i przypominają sklepy z zabawkami, a to wprowadza niepotrzebny chaos. Wszystko to nadwyręża percepcję dziecka i nie daje wytchnienia.

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Zdecydujemy się na jasne, pastelowe barwy. Pozwólmy sobie na kolory w postaci dodatków, np. poduszek i obrazków.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę poradnia alergologiczna legnica naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Fototapety dla dzieci wprowadzą harmonię oraz przyjemny i ciepły klimat. Są w stanie pokazać zainteresowania malucha i przeniosą go w świat fantazji. Jeśli szukamy obrazu, którego rolą jest dopełnienie całej stylizacji, skorzystajmy ze sklepów internetowych podając frazę: obrazki do pokoju dziecięcego. Zaskoczy nas ich szeroka tematyka oraz subtelna kolorystyka.

Niebanalne dekoracje sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) w dodatku je ociepli. Nie zapominajmy, iż to czym otaczamy nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.