Kupujemy najlepszą pościel dla dziecka. Przegląd propozycji rynkowych.

Jeśli rozmyślamy nad uniwersalnym, sprawdzonym podarkiem dla malucha, wybierzmy coś z konfekcji lub pościeli. Atutem odzieży jest fakt, że asortyment jest naprawdę ogromny, zaopatrzymy szkraba w coś, naprawdę się przyda, a zaletą wyposażenia łóżeczka jest to, że to podarek przyszłościowy i wystarczy naprawdę na długie lata. Jeśli tylko wybierzemy coś, co można prać i suszyć w domu, z pewnością rodzice maluszka będą się nim cieszyć przez wiele lat.

Pościel dla dzieci

Źródło: http://iltex.pl/
Oczywiście wybór jest ogromny, dlatego koniecznie trzeba wyznaczyć sobie ważne punkty, którymi będziemy się sugerować kiedy będziemy wybierać -przykładowo- pościel i nowe śpiwory dla dzieci. Śpiworki są idealnym rozwiązaniem, ponieważ zamiast klasycznego zestawu pościeli, czyli poduszki i kołdry albo podusi i kocyka mamy jednoelementowy śpiwór z otworami na ręce oraz głowę. Najczęściej zapinają się one na zamek błyskawiczny albo zatrzaski.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie rozkopie się w nocy i nie zmarznie, bo utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała w nocy. Śpiwór tego typu bardzo dobrze sprawdzi się również w trakcie różnego typu wyjazdów. Sklepy w swojej ofercie mają sporo atrakcyjnych modeli i wzorów, na pewno wybierzemy coś ładnego zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Śpiwory dla dzieci można prać w pralce i suszyć w stanie rozwieszonym. Warto mieć dwa lub trzy tego rodzaju śpiwory, żeby zmieniać je systematycznie. Warto zatroszczyć się o to, żeby mieć cieńszą wersję na ciepłe miesiące i nieco grubszą na jesień i zimę. Pościel wełniana – jeśli zamierzamy ją nabyć – z pewnością zda egzamin w chłodniejszych miesiącach. Zwróćmy uwagę, jaki rodzaj wełny został użyty do uszycia kołder i poduszek, które nas interesują.

Dzianina wełniana musi być w dotyku ciepła i mięciutka, lecz też rozciągliwa i komfortowa. Sprawdzi się jako tworzywo na pościel, bo posiada doskonałe właściwości termiczne. Jej pielęgnacja jest bardziej wymagająca od czyszczenia bawełnianego śpiworka. Trzeba uważać zarówno na temperaturę, prędkość wirowani, jak i preparat piorący.

Ale plusem jest fakt, że produkowana jest też dzianina wełniana o silikonizowanych włóknach (zapobiega to osiadaniu kurzu i pozwala na pranie dzianin w wodzie bez niechcianego filcowania).

Jeżeli potrzebne Ci kolejne źródło natchnienia, zajrzyj koniecznie pod ten odnośnik. Przeczytasz w tamtym miejscu artykuły zachowane przy zastosowaniu podobnej retoryki.

Pościel wełniana 90×200 powinna być dostosowana do wielkości łóżeczka. Jej atutem jest to, że występuje od razu w kompletach – podusia i kołdra. Jak widać wybór jest naprawdę spory, jeżeli tylko zwrócimy uwagę na wysoką jakość pościeli i opis producenta, dokonamy zakupu pościeli na lata.