Które ubrania są niezastąpione w kiedy temperatura spada poniżej zera

Nie przyszło nam niestety żyć w tropikach lub chociaż na południowych czy zachodnich krańcach Europy. Niestety,zima u nas jak najbardziej występuje i musimy, jako co roku ukryć krótkie spodnie w szafie, a zamiennie wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.

zima

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy wie, jak wyglądają rękawiczki.

Jeśli chcesz znaleźć materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj zegarki kolekcjonerskie i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Mają chronić palce, mają nas chronić przed odmrożeniami, mają też wyglądać ładnie. No właśnie, wybór rękawiczek to nie taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno ta kwestia nie stanowi problemu. Ale kwestia jest następująca, zależnie od tego, jaki rodzaj rękawiczek wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: wzorzyste mitenki czy rękawiczki z jednym palcem.

Mitenki to idealny wybór dla osób, które bardziej się boją tego, że nie będą modne, niż tego, że sobie ręce odmrożą. Są to rękawiczki bez palców, które zakrywają je tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do stroju eleganckiego, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Najlepiej je nosić, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że specjalnie nam nie zmarzną palce, za to będzie mieli fajny dodatek.

czapka

Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś temperatury spadną musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także wpasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie tylko ochraniają nas przed zimnem, lecz także wykonane sa z materiałów najwyższej jakości, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki torównież jednak rękawiczki z jednym palcem (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Większość ludzi wybiera te drugie, choć jednopalczaste są po prostu cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy z naszych palców z osobna narażony jest na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, nawzajem się ogrzewające.