Które przedmioty mają studenci na kierunku kosmetologia?

Studia na kierunku dotyczącym kosmetologii to wydział, który posiada na celu wykształcenie specjalistów, którzy będą zajmować się poprawianiem albo przywracaniem urody. Ten wydział jest połączeniem m.

in. chemi, biologii molekularnej, bromatologii czy też dużej ilości innych gałęzi edukacji.
chleb

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetologia

Autor: Tymbark
Źródło: Tymbark
Zdolności, które musi mieć każdy kandydat, to umiejętności ręczne, wyczucie estetyczne czy też komunikatywność. Bardzo ważne jest również to, aby osoba, która ubiega się o przyjęcie na taki kierunek nie miała poważnej wady wzroku albo wady postawy. To ważne, ponieważ kosmetolog większość czasu będzie spędzał stojąc nad Pacjentem. Na pierwszym roku program składa się z tego typu przedmiotów jak m.in.: fizjologia, biochemia, chemia surowców kosmetycznych czy też patofizjologia.

Na drugim roku z kolei dochodzą również przedmioty z związane z medycyną. Na ostatnim, trzecim roku studiów licencjackich, studenci przygotowują się do obrony swej pracy dyplomowej, która jest złożona z części teoretycznej oraz części praktycznej (dla przykładu wykonanie zabiegu, wykonanie kosmetyku). Student kierunku kosmetologia przygotowywany jest także do takich czynności jak: wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, terapeutycznych, obsługiwanie sprzętów używanych w kosmetyce, wykorzystując tworzenie i stosowanie różnorodnych preparatów kosmetycznych oraz rozpoznawanie czy charakteryzowanie typów cery. Specjalności, które są oferowane na wydziale kosmetologia to m.in. zarządzanie w świadczeniach kosmetycznych, SPA & wellness, żywienie w kosmetologii, podologia (podolog białołęka) czy też wizaż i stylistyka odnowa biologiczna.

Absolwent kosmetologii jest przygotowywany do pracy w salonie kosmetycznym, w gabinecie odnowy fizjologicznej, w zakładach kosmetycznych, w laboratoriach, w których przeprowadzane są badania nad skutecznością produktów do pielęgnacji ciała, w szkołach kosmetycznych, różnorodnych redakcjach pism o tematyce dotyczącej kosmetologii.