Które produkty dla malucha wybrać

Młoda mama ma wiele dylematów i całkowicie wcześniej nieznane trudności. tak samo młody tata, chociaż zależy właściwie, jak jest zaangażowany w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż wielkie wydarzenie, to zmiana o 180 stopni, unikatowa i niezwykła. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się teraz odpowiedzialni za swoje dziecko. To z jednej strony paraliżująca świadomość, z drugiej ogromne szczęście. Młodzi rodzice powinni dopilnować wielu rzeczy – począwszy od potrzeb najbardziej podstawowych, po te najwyższe, emocjonalne.

noworodek

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko rozpoczyna się już na długo przed przyjściem na świat najmłodszego w rodzinie. Kiedy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasze dziecko możemy bezzwłocznie rozpocząć właściwe przygotowania. Do zrobienia jest bardzo dużo, należy kupić wszystko, co niezbędne: smoczki silikonowe (kliknij tutaj po więcej), wózek, łóżeczko, butelkę niemowlęcą czy pieluszki – . Jakby opisać wszystko, co trzeba kupić zebrałaby się pokaźna liczba różnych rzeczy. Najistotniejsze to pamiętać o podstawach i nie panikować zbytnio, na pewno uda się wszystko skompletować.

Bardziej od rzeczy do kupienia ważne jest przygotowanie emocjonalne. Wiadomo, że zdenerwowanie ustąpi miejsca radości, ale nie myślmy, iż będzie to okres bezproblemowy do zaakceptowania. Wiele młodych mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie zaś mogą czuć się odtrąceni przez swoje małżonki (zresztą, co się dziwić, dziecko jest w takim okresie najważniejsze). Te początkowe kłopoty mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni radować się, iż mamy takie cudowne dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest łatwiej. Najgorszy jest pierwszy raz, ponieważ wszystko jest nowe, a rola, jak i odpowiedzialność, ogromna. Jednakże następne dzieci to już mniej

dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

zdenerwowania, a większa radość, zwłaszcza, kiedy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem.

Intryguje Cię, czym są autorskie źródła? Jeżeli tak, to powinieneś wejść w wskazany link i pod nim znajdziesz wiele ciekawych wiadomości z tej dziedziny.

Ciężko właściwie znaleźć bardziej przełomowy moment w życiu. Żaden ślub, wyjazd lub inne zdarzenie nie jest tak niesamowite. Dla jednych będzie to trochę ciężkie, kiedy nie planowali potomstwa, drudzy czekają na to z utęsknieniem, jak na najbardziej istotne wydarzenie w życiu. Jedni, jak i drudzy wejdą w swoją rolę, możliwe, iż nawet Ci bardziej zaskoczeni i nieprzygotowani szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak się w takim momencie zachowamy, lecz co tu się dziwić – nie jest to zwykłe wydarzenie tylko jedna z najbardziej radosnych chwil w życiu. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy zadręczać się myślą o naszym niepokoju. To normalne zjawisko, przejmujemy się i nam zależy, więc automatyczne musimy się trochę podenerwować.