Które meble do dziecięcego pokoju

Dzieci mają wiele do zrobienia. Rozwijanie się, odkrywanie świata… A czy istnieje wspanialszy plac zabaw od własnego pokoju?

Zasada w urządzaniu pokoju dziecięcego obowiązuje jedna: pokój jest dla dziecka, a jego wyposażenie powinno odzwierciedlać jego charakter, poglądy, pasje. Powinno być to przestrzeń, z której czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejsce nakłaniające do zabaw i pobudzające wyobraźnię. Natchnieniem niech będzie dla nas, tak popularny ostatnio skandynawski styl.

Zaciekawiły Cię prezentowane dane? Kliknij na nowy tekst a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zainteresują.

Mimo, iż oszczędny – nie wieje w nim chłodem i przygnębiającą szarością|. Wnętrze rozweselają przecież kolorowe dodatki – tak samo jak i dzieci. Stawiamy więc na świeże, pastelowe barwy ścian, które będą tłem dla mebli – najbardziej istotnego elementu w dziecięcym pokoju. Dobrze gdy są drewniane, stabilne i starannie wyważone. Solidnie zaprojektowany zestaw mebli dziecięcych, na pewno nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu.

pokój dziecka

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Na ogół dla dzieci centrum ich świata stanowi łóżko. To tu mogą przebywać i dyskutować ze swoimi gośćmi, grać w gry, odrabiać lekcje. Toteż zatroszczmy się o to, aby łóżko gwarantowało nie tylko spokojny sen, ale zostało wzbogacone o wiele rozwiązań, które zaspokoją różne potrzeby. To mogą być zamontowane pojemniki na pościel czy dziecięce skarby. Oferta e-sklepów jest bardzo bogata. Zamówimy w nich łóżka metalowe, z drewna lub piętrowe. Niektóre z nich są regulowane, by nadążać za rosnącymi dziećmi. Kupując łóżko, zazwyczaj skupiamy się na materacu: oczekujemy, żeby zapewniał komfort spania, umożliwiał komfortowy wypoczynek. Prawda jest jednak taka, że jakość i wykonanie ramy oraz stelaża są tak samo istotne. To stelaże w dużej mierze odpowiadają za spokojny sen malucha .

Miejmy na uwadze, że krzykliwe kolory mebli, w przyszłości nie muszą do końca odpowiadać preferencjom kolorystycznym naszych dzieci. Warto dlatego zdecydować się na neutralne barwy, które umożliwią ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i nieco późniejszym. Jeśli postaramy się, by meble były funkcjonalne oraz nowoczesne, ograniczymy zbędne koszty.