Kto powinien brać kreatynę oraz w jakim miejscu ją można by kupić?

Kreatyna to najprawdopodobniej najbardziej popularny suplement używany przez osoby uprawiające różne dyscypliny sportu. Zwłaszcza przez osoby, jakie ćwiczą na siłowni, a ich istotnym pragnieniem jest wzrost masy mięśniowej.

Sprzęt medyczny, stetoskop

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z jednej strony nasz organizm sam metabolizuje kreatynę, z innej można ją znaleźć w mięsie wieprzowym, wołowinie i w rybach. Niestety ilości kreatyny zawarte w pożywieniu są małe. Z tego też powodu właśnie stosuje się suplement pod nazwą Universal Kreatyna. Po zażyciu tego preparatu można przez dłuższy czas wykonywać ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności. Może to być np. sprint czy pływanie. Universal Kreatyna powiększa siłę mięśni. Kreatyna przyczynia się także do zwiększenia odporności tkanek mięśniowych, pomaga przyśpieszyć przyrost masy mięśniowej. Może mieć wpływ również na zatrzymywanie wody w organizmie.

Zaintrygowały Cię informacje zawarte w tym tekście? Zapewne spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (https://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/). Nie czekaj więc i wejdź do kolejnej witryny.

/J]

nalewka

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby zaznaczyć, że na każdego kreatyna może działać inaczej. Każdy człowiek jest odmienny i istnieją osoby, na które kreatyna działa w słaby sposób albo w ogóle. W internecie można by znaleźć bardzo wiele danych na temat jak brać kreatynę. Najłatwiejsza technika polega na przyjmowaniu kilku małych porcji kreatyny dziennie. Zazwyczaj polecana dawka to 5g przyjmowane przykładowo w czterech kapsułkach. Niezwykle poważnie rekomenduje się przyjmowanie kreatyny bezpośrednio po treningu, w trakcie albo wprost po posiłku. Na opakowaniach produktów z kreatyną można odnaleźć bardzo różne informacje odnośnie czasu jej zażywania.

Najwłaściwiej przyjmować kreatynę w trakcie śniadania oraz bezpośrednio po treningu, zaś w dni beztreningowe w trakcie śniadania i obiadu. Suplement pod nazwą Universal Kreatyna można by kupić w internecie w marketach z odżywkami dla zawodników sportowych.