Kto powinien brać kreatynę oraz w jakim miejscu ją można by kupić?

Kreatyna to najprawdopodobniej najbardziej popularny suplement używany przez osoby uprawiające różne dyscypliny sportu. Zwłaszcza przez osoby, jakie ćwiczą na siłowni, a ich istotnym pragnieniem jest wzrost masy mięśniowej.

Sprzęt medyczny, stetoskop

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z jednej strony nasz organizm sam metabolizuje kreatynę, z innej można ją znaleźć w mięsie wieprzowym, wołowinie i w rybach. Niestety ilości kreatyny zawarte w pożywieniu są małe. Z tego też powodu właśnie stosuje się suplement pod nazwą Universal Kreatyna. Po zażyciu tego preparatu można przez dłuższy czas wykonywać ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności. Może to być np. sprint czy pływanie. Universal Kreatyna (skorzystaj z oferty na activlab kreatyna- zobaczysz tu) powiększa siłę mięśni. Kreatyna przyczynia się także do zwiększenia odporności tkanek mięśniowych, pomaga przyśpieszyć przyrost masy mięśniowej. Może mieć wpływ również na zatrzymywanie wody w organizmie.

Zaintrygowały Cię informacje zawarte w tym tekście? Zapewne spodoba Ci się także dodatkowe czytanie (https://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/). Nie czekaj więc i wejdź do kolejnej witryny.

/J]

nalewka

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby zaznaczyć, że na każdego kreatyna może działać inaczej. Każdy człowiek jest odmienny i istnieją osoby, na które kreatyna działa w słaby sposób albo w ogóle. W internecie można by znaleźć bardzo wiele danych na temat jak brać kreatynę. Najłatwiejsza technika polega na przyjmowaniu kilku małych porcji kreatyny dziennie. Zazwyczaj polecana dawka to 5g przyjmowane przykładowo w czterech kapsułkach. Niezwykle poważnie rekomenduje się przyjmowanie kreatyny bezpośrednio po treningu, w trakcie albo wprost po posiłku. Na opakowaniach produktów z kreatyną można odnaleźć bardzo różne informacje odnośnie czasu jej zażywania.

Najwłaściwiej przyjmować kreatynę w trakcie śniadania oraz bezpośrednio po treningu, zaś w dni beztreningowe w trakcie śniadania i obiadu. Suplement pod nazwą Universal Kreatyna można by kupić w internecie w marketach z odżywkami dla zawodników sportowych.