Kto może zostać dawczynią komórki jajowej?

W naszej ojczyźnie powstały już pierwsze banki komórek jajowych, w jakich jedne kobiety je oddają, natomiast inne pobierają, aby móc wydać na świat wytęsknione dzieci. Każda para, jaka przychodzi do kliniki leczenia niepłodności mającej taki bank, dostaje jej ofertę a także cennik.

stomatolog

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Dawczyni z kolei w zamian za oddanie własnych jajeczek otrzymuje honorarium… to znaczy zadośćuczynienie, jako że stosownych przepisów, które regulowałyby tę kwestię w naszym kraju, brak.

gabinet

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
W naszej ojczyźnie, jednakowo jak na całym świecie, prosperuje dynamicznie internetowe podziemie związane ze sprzedażą komórek jajowych.

Kliknij bez obaw ten link i użyj serwisu, aby przeczytać większą ilość danych na prezentowany w tym miejscu temat – one też Cię zaintrygują!

Świadczy to o dużym zapotrzebowaniu na tą usługę. Oddawanie komórek jajowych określone jest jako dobrowolna pomoc paniom, jakie nie mogą posiadać dzieci, np. z powodu nieprawidłowego działania jajników lub wygaśnięcia ich czynności. Dla wielu z nich wykorzystanie komórki jajowej dawczyni w ramach metody zapłodnienia pozaustrojowego jest jedyną możliwością na poczęcie dziecka. Dawca komórek jajowych winien być absolutnie zdrowy – więcej o wymogach dowiesz się na stronie .

Proces oddawania komórek jajowych trwa blisko miesiąc i złożony jest z kilku etapów. Początkowym krokiem będzie kwalifikacja dawcy do programu. Przeprowadza się dokładny wywiad medyczny, natomiast następnie przeprowadzane są m.in. morfologia, ALT, , badania w kierunku wirusów HIV, różyczki, trachomatis, badania genetyczne. Ważnym elementem będzie też konsultacja psychologiczna.
Jeśli kobieta spełnia wszelkie kryteria, a jej wyniki są prawidłowe, jest zakwalifikowana do programu dawstwa. W jego ramach poddawana jest hormonalnej stymulacji jajników celem otrzymania wielu komórek jajowych a następnie zabiegowi ich pobrania.

Uzyskane jajeczka mogą być później zapłodnione, a zarodki przeniesione do macicy biorczyni.

Nie ma żadnych zastrzeżeń, że to jest rzeczywiście rzetelna oferta, dotycząca cennych materiałów. Poznaj ją teraz.

Komórki mogą być też zamrożone w Banku Komórek Jajowych oraz spożytkowane w późniejszym czasie. Przeważnie kliniki takie posiadają także bank spermy, tu dowiesz się więcej na temat banku spermy.