Kosmetoginekologia to dziedzina chirurgii plastycznej, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku.

Aktualnie współczesne kobiety mają większą świadomość swojego ciała i chcą dobrze się czuć i wyglądać w każdym wieku. Życie intymne to sfera, która ma istotne znacznie jeśli chodzi o samoocenę, dlatego wiele kobiet podejmuje decyzję o wizycie w renomowanej klinice w celu wykonania zabiegu okolic intymnych.
Kobiety zgłaszają się do specjalisty z różnych powodów. Najczęściej jednak ciało kobiety zmienia się po porodzie. Szczególnie po kilku porodach naturalnych zdarza się, że mięśnie krocza są rozciągnięte, co często źle wpływa na jakość życia seksualnego. Chociaż wiele pacjentek odczuwa podobne dolegliwości, to jednak niewiele z nich informuje o tym ginekologa.

zabieg

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem trzeba mieć świadomość, że przeważnie jest to kwestia przejścia jednego zabiegu, czyli waginoplastyki. Należy jednak pamiętać, że jest to standardowy zabieg chirurgiczny, a więc wymagający dłuższej rekonwalescencji.Współczesna ginekologia estetyczna oferuje pacjentkom również nieinwazyjne zabiegi, możliwe dzięki najnowszym procedurom leczenia z zakresu ginekologii. Na przykład, aby uniknąć ingerencji skalpela, używa się lasera oraz kwasu hialuronowego.

Jeżeli zainteresował Cię ten temat, poznaj dodatkowo inne nasze serwisy (http://www.introwertus.pl/terapia-dla-par/), gdyż prezentują one zbliżony temat, zatem zapewne Cię zainteresują.

Renomowane kliniki ginekologiczne, zatrudniają sprawdzonych specjalistów z zakresu laseroterapii. Za pomocą tej metody leczenia wykonuje się zabieg korekcji narządów intymnych, zarówno wad wrodzonych, jak i tych powstałych na skutek skomplikowanych porodów naturalnych. Poprawianie wygląd narządów płuciowych oraz korekcja defektów poporodowych obecnie wykonuje się w prywatnych gabinetach ginekologicznych (oferta kliniki ginekologii estetycznej).

Obecnie medycyna estetyczna w tej dziedzinie ma wiele do zaoferowania kobietom, które odczuwają potrzebę poprawy swojego stanu zdrowia. Niektóre zabiegi można przeprowadzić przy pomocy metod mało inwazyjnych, jednak są defekty, które zasadniczo wymagają ingerencji chirurgicznej. Zanim więc podejmiemy decyzję o wykonaniu konkretnego zabiegu, musimy zasięgnąć porady specjalisty w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań. Opinia na temat stanu zdrowia pacjentki wydaje ginekolog na podstawie przeprowadzonej rozmowy oraz badania ginekologicznego. Rozważając na tego typu zbieg plastyczny, pamiętajmy, że najistotniejsze jest nasze poczucie bezpieczeństwa i profesjonalizm kliniki, do której się zgłaszamy z naszym problemem.