Korzystanie z sieci WWW pośród dzieci

Internet jest ogromnie istotnym medium współczesnego świata. Pozwala między innymi na uzyskiwanie wiedzy, ale również na szybkie kontaktowanie się z innymi osobami.

Facebook login

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Zwiększająca się powszechność Internetu pociąga za sobą różne konsekwencje.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie frapujący, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz tamto opracowanie (http://www.sklep.wzso.pl/produkty/ortezy/kolnierze-ortopedyczne,2,11040) – w tamtym miejscu również zobaczysz dużo godnych uwagi informacji.

Należy do nich między innymi stałe obniżanie wieku ludzi w sposób czynny używających urządzeń komputerowych i sieci. Na dzień dzisiejszy biegłymi użytkownikami Internetu są już kilkuletnie dzieci, w czym często przewyższają swoich dziadków, a czasem także rodziców. Nierzadko wspomina się o tym, że sieć WWW nie jest bezpiecznym miejscem, szczególnie dla najmłodszych, toteż dzieci należy chronić przed niebezpiecznymi wpływami których źródłem jest sieć. Oczywiście zagrożenia takie biorą się głównie z faktu, że użytkownikami Internetu są bardzo rozmaici ludzie i część z nich może mieć zły wpływ na najmłodszych.

Jeżeli omawiany wpis Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (https://www.pokazy.net/), który prezentuje analogiczne kwestie.

Pod tym względem niejednokrotnie wspomina się na przykład o przypadkach pedofilów odszukujących swoje młode ofiary przy użyciu Internetu. Rodzice starają się sprawdzać, co ich dzieci robią siedząc przed monitorem, lecz z rozmaitym skutkiem.

Groźne dla najmłodszych miejsca w sieci

Podczas próby nazwania miejsc w Internecie szkodliwych dla dzieci na pierwszy plan zawsze wysuwają się witryny z treściami o charakterze pornograficznym czy nasyconymi przemocą. Istnieje jednak wiele innych, z pozoru nieszkodliwych stron, które jednak mogą stanowić zagrożenie. Są to na przykład modne jakiś czas temu portale służące do czatowania, a więc rozmawiania z nieznajomymi ludźmi. Na chwilę obecną funkcje czatów przejęły po części portale społecznościowe.

Witryny dobre dla dzieci

W opozycji do rozmaitych niebezpieczeństw czyhających na dzieci w sieci znajduje się wiele witryn stworzonych konkretnie dla nich. Portale dla dzieci to takie strony, gdzie dziecko bez wątpienia nie jest zagrożone (dla przykładu – zrób to sam dla dzieci). Na takim portalu zazwyczaj są treści rozrywkowe, ale pozbawione treści niewłaściwych dla dzieci. Są to przykładowo proste gry komputerowe, jak również rozmaite treści humorystyczne. Tego rodzaju strony w większości przypadków sporządzane są przez rodziców dzieci lub specjalne organizacje. Zwykle także dzieci mają możliwość współtworzenia stron, przykładowo umieszczając tam własne prace – zobacz.