Kontroluj ciągle zdrowie swojego dziecka

Na pewno dla każdej mamy zdrowie pociech jest sprawą priorytetową, dlatego ważne jest, by była ona świadoma licznych możliwych niebezpieczeństw, które mogą spotkać dziecko, a także metod i sposób za pomocą których może mu pomóc.

meble do pokoju dziecka

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Tak się składa, że w szkole nie uczą nas jak postępować z dziećmi – pomijając dedykowane szkoły pedagogiczne – dlatego każda z mam jest zdana tylko na siebie lub doświadczenie koleżanek i rodziny.

Czeka na Ciebie kompleksowa wiadomość (https://www.vivamedica.pl/zmiany-zwyrodnieniowe-stawu-biodrowego-koksartroza/) – trzeba wejść w podany link i w nim stworzyliśmy dla Ciebie sporo kluczowych informacji.

Zwłaszcza istotna jest umiejętna obserwacja i kontrola własnych pociech. Mnóstwo chorób, które mogą się u malucha rozwinąć można wykryć zawczasu, jeżeli będziemy w stanie wykryć pojawiające się nieprawidłowości już u ich zalążka. Przykładem mogą być choćby wady wymowy. Jąkanie u dzieci ((poznaj dodatkowe informacje) na to nadal przypadłość, na którą mimo już licznych badań nie ma stuprocentowego lekarstwa. Mamy, które nie mają pojęcia czy to normalne, że ich maluch jeszcze nie mówi, albo nie umieją rozpoznać oznak jąkania mogą zbyt późno zareagować. Podobnie jeśli nie wiedzą, że funkcjonuje terapia terapia biofeedback jąkania (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie), która w licznych przypadkach pozwala na zlikwidowanie tego problemu (przynajmniej w znacznym stopniu) mogą pozbawić swoją pociechę możliwości „normalnego funkcjonowania”. Świadomość i wiedza są więc w tym przypadku niezwykle istotne. Jeżeli mama nie będzie wiedziała, że wbrew

Mama i dziecko

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ogólnym opiniom jąkanie nie jest związane z inteligencją, nie będzie mogła wyjaśnić maluchowi aby nie czuł się gorszy od rówieśników. Tym bardziej, że to właśnie strach może pogłębiać proces jąkania.

Jąkanie to oczywiście jeden z wielu przykładów – przypadłości, jakie grożą naszemu dziecku jest mnóstwo. Nie znaczy to rzecz jasna, że mamy żyć w nieustannym strachu o naszą pociechę – chodzi raczej o umiejętność właściwego reagowania, gdy pojawiają się jakieś nieprawidłowości. Warto przeglądać tematyczną literaturę, z której możemy się dowiedzieć jak poprawnie powinien wyglądać rozwój dziecka. Dzięki temu, jeżeli zauważymy jakieś zaburzenia i odchylenia od prawidłowego stanu rzeczy będziemy mogły natychmiast zareagować. Wizyta kontrolna u lekarza nie musi się skończyć konkretną diagnozą, ale my będziemy dodatkowo zadowolone, że kontrolujemy zdrowie naszego dziecka.