Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w naszym kraju bywa dżdżyste, zima ciągnie się miesiącami, powinniśmy więc mieć pomysły na rozrywki dla naszych pociech na takie chwile. Dobrze też, żeby te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, aby rozrywki były interesujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te wytyczne spełniają na przykład kolorowanki.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Możemy je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Zdarza się poza obrazkami do kolorowania są w nich także różne historyjki, które możemy czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są kosztowne, więc można wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy godziny spokoju, to świetny sposób, by zająć pociechę czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też dobre kredki – takie nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.

Jeśli chcesz zdobyć inne materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www (https://www.pomoceszkolne24.pl/), które zawierają też informacje na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tutaj.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Malowanki dla dzieci to zabawa polecana przez wszystkich psychologów dziecięcych. Ćwiczy koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek dużo prostsza jest nauka pisania liter. To bardzo istotne, żeby zagwarantować maluchom tego typu rozrywki w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u maluchów problemów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieciaki potrafią używać komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo przestawiają litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Wystarczy tylko poświęcić pół godziny w ciągu dnia na czytanie czy malowanie wspólnie z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Z pewnością w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.