Kłopoty z zaburzeniami emocjonalnymi u dzieci, trzeba skonsultować ze specjalistą od psychologii dziecięcej.

Trudności z nieprawidłowościami na tle emocjonalnym u nastolatków, trzeba skonsultować ze specjalistą od psychologii dziecięcej. Dzisiaj dylemat dotyczący rozpadu małżeństwa, za którym kryją się nierzadko życiowe nieszczęścia i wielkie rozgoryczenie, zwłaszcza dzieci, jest ogromne. W Polsce co czwarte małżeństwo kończy się na rozprawie rozwodowej w sądzie. U dzieci, skutkiem rozejścia się rodziców, jest pojawienie się tzw. syndromu ucznia uciążliwego.

dobry psycholog

Autor: Simon Fraser University – University Communications
Źródło: http://www.flickr.com
Takie dzieci częściej wagarują otrzymują niedostateczną ocenę ze sprawowania. Są sprawcami przemocy. Z opuszczaniem lekcji szkolnych i złą oceną z zachowania silnie korelują postawy autodestrukcyjne – picie alkoholu, branie narkotyków, palenie papierosów oraz inne uzależnienia.

Rozstanie rodziców i związane z tym złe odczucia prowadzą do nieprawidłowości na tle emocjonalnym u dzieci . Dzieci niejednokrotnie odczuwają smutek. To, że dzieci – przejdź do strony rzadziej niż dorośli potrafią okazać swoje emocje doprowadza do nastrojów apatycznych. Dzieci doznają pustki i poczucia bezsensu życia. Przeważającymi stanami emocjonalnymi dzieci z rodzin rozbitych są także niska samoocena, oraz poczucie winy, agresja. Takie dzieci prawie wcale albo bardzo rzadko przeżywają przyjemne stany emocjonalne. Zależność dziecka od rodziców oraz jego niedojrzałość emocjonalna, zwiększa jego podatność na zranienie alarmują psychoterapeuci nie tylko w Katowicach|problem dostrzegają już psychoterapeutki w Katowicach.

Odejście jednego z rodziców, powoduje, że dzieci nie czują się bezpieczne. Takie sytuacje są traumatyczne dla dziecka, a jeśli wydłużają się w czasie, naznaczają w jego umyśle trwałe ślady. Osamotnieni rodzice mają zwykle duże trudności z wychowaniem swoich dzieci. Dzieciom nie jest łatwo radzić sobie z nieprzyjemnymi myślami i emocjami.

Na tej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, jednak prędko zobacz także inne szczegóły na witrynie. One również są bez wątpliwości warte uwagi.

Prawni opiekunowie muszą pamiętać żeby stres związany z rozwodem był jak najmniej bolesny. W związku z taką sytuacją znaczące jest, by w tym okresie skorzystać z pomocy poradni zdrowia psychicznego. Mogą to być również znajomi, bliscy lub grupa terapeutyczna. Pomocny z pewnością będzie również profesjonalny gabinet psychologiczny na Katowice wyspecjalizowany w tej materii psycholog, przygotowany do troszczenia się osobami w trudnych momentach.