Kiedy oraz dlaczego powinna być wykonywana sesja noworodkowa?

Sesja noworodkowa jest niepowtarzalnym rodzajem fotografii. Jest niepowtarzalna z różnych względów. Po pierwsze działamy w takiej sytuacji z maluszkiem, który naprawdę potrzebuje specjalistycznych warunków.

Chodzi o ciszę, ciepło oraz bezpieczeństwo. Drugim powodem jest to, że zdjęcia noworodka tak jak żadne inne, możemy wykonać wyjątkowo artystycznie, pamiętając przy tym, aby zaplanować każdy detal końcowego efektu. Śpiący noworodek kokony niemowlęce pozwala na ustawienie w pięknych pozach oraz na wykorzystanie delikatnych dodatków, które w efekcie będą tworzyć nie tylko ładny wizerunek bobaska, ale również szczególne niewielkie dzieło sztuki. Następnym powodem jest to, że należy szanować fakt, że fotograficy pracują z modelem, który dopiero niedawno się urodził. Należy mu się zatem spokój oraz dużo odpoczynku. W końcu poród jest nie tylko bardzo wymagającym przeżyciem dla matki, ale także to jest trud i niemała dawka odczuć dla potomstwa. Nasuwa się więc zapytanie: czy z wymienionych względów nie warto by było zaczekać 3-4 tygodnie, żeby zdjęcia były w mniejszym stopniu męczące. Fotografowie są zdania, że nie.
łóżko

Autor: alcuin lai
Źródło: http://www.flickr.com
Maluchy zaraz po urodzeniu do końca drugiego tygodnia życia przeważnie wiele i mocno śpią. Robiąc zdjęcia przed upływem pierwszych dwóch tygodni, posiadamy okazję ominąć jakiekolwiek najmniejsze niedogodności, zatem przyjść na sesję noworodkową oraz wykonać ją prosto oraz przyjemnie. Jeżeli interesuje Cię fotografia noworodkowa Warszawa jest miastem, w którym znajdziesz profesjonalne atelier. Pracujący tam fotograficy na pewno wykonają wyśmienicie ujęcia. Argumentem, dla którego warto jest robić sesje noworodkowe jest sprawa niejako „gimnastyczna”.

Wielokrotnie zachwycamy się zdjęciami niemowlaków z nóżkami przykurczonymi prawie do twarzy, z rączkami, które są złożone pod brodą. Często też widzimy malucha leżącego na brzuchu w koszyczku, albo ze stópkami ułożonymi zgodnie z naszym wyobrażeniem.