Każdy szef pragnie, żeby jego podwładni byli świetnie wyszkoleni i profesjonalni

W naszym kraju istnieje kilka takich specjalizacji, które są związane z pewnym podwyższonym ryzykiem albo należy sobie podczas wykonywania swoich zadań radzić często z dużym stresem.
Ogrom przedszkolaków marzy o tym, żeby być żołnierzami lub policjantami, gdy dorosną.

testy psychologiczne
zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zdają sobie jednak wtedy sprawy z tego, jak trudne są to zawody. Aby je wykonywać trzeba mieć odpowiednie nastawienie oraz nie być słabym psychicznie. Po prostu należy mieć pożądane predyspozycje, nie tylko fizyczne, ale również psychiczno-społeczne. Aby przykładowo być przyjętym do szkoły oficerskiej trzeba przejść testy (zobacz https://super-edu.pl/korepetycje/statystyka/warszawa) psychologiczne. Identycznie wygląda to w wojsku. To najmądrzejsze rozwiązanie, gdyż człowiek, który dostaje do ręki broń, nie powinien być nerwowy czy nieprzewidywalny. Byłoby to zbyt kłopotliwe dla otoczenia. To samo dotyczy zawodowych kierowców. Są to ludzie, którzy w aucie spędzają kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzenie może być denerwujące. Dlatego kierowca nie może być nazbyt agresywny lub jak to się inaczej określa – „narwany”. Wobec tego i on powinien przejść testy (zobacz patrz szczegóły) psychologiczne, żeby otrzymać licencję i móc pracować w zawodzie.

Istnieje grupa ludzi, którzy twierdzą, że powinno się rozszerzyć listę osób, które musiałyby przechodzić testy, żeby dostać uprawnienia do wykonywania zawodu, ponieważ świat wokół wydaje się być coraz szybszy i bardziej znerwicowany. Istnieje taka możliwość, że posłowie w przyszłości będą pracować nad tym projektem.