Karmienie piersią rozpisane od A do Z. Jak długo?

Karmienie piersią jest bardzo ważne dla rozwoju malucha. Pierwsze miesiące życia smyka jest to czas bardzo gwałtownego wzrostu.

śpioszki

Źródło: WSZ Edukacja
Już nigdy zmiany w organizmie malucha nie będą zachodziły w tak prędkim tempie.
W związku z tym to właśnie na tym etapie życia zapotrzebowanie berbecia na składniki kaloryczne, witaminy oraz minerały jest największe. Mleko matki zawiera ponad 200 cennych składników między innymi: tłuszcze, witaminy, węglowodany jak też przeciwciała. Dzięki tak dostatniemu składowi zupełnie pokrywa zapotrzebowanie ciała oseska na składniki potrzebne do jego harmonijnego rozwoju. Zaś zawarte w pokarmie naturalne substancje odpornościowe gwarantują ochronę przed chorobami. Co więcej mleko naturalne mieści probiotyki, które aktywizują do działania florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym maleństwa. Jeśli dieta karmiącej matki jest prawidłowa, wtenczas jej pokarm całkiem pokrywa zapotrzebowanie brzdąca na składniki odżywcze. Powinno się tylko dodatkowo podawać witaminkę D3. Wyłączne karmienie naturalne jest najlepszym sposobem odżywiania do 6. miesiąca życia. Karmienie maleństwa znaczne ułatwi konieczny rogal do karmienia.
Donoszony bobas posiada znakomicie rozwinięty odruch ssania. Kiedy będzie przyłożony do Twego ciała zaraz zaczyna poszukiwać piersi.

Jednakże minie nieco czasu nim dziecko nauczy się poprawnie łapać brodawkę jak też zsynchronizować ssanie z połykaniem i oddychaniem. Frapujesz się prawidłowo jak karmić piersią? Może wspomóc Ci w tym wizyta u doradcy laktacyjnego. Karmienie piersią z pewnością uprości ci specjalny topy do karmienia.