Karmienie piersią a wspomaganie się współczesnymi wynalazkami -sprawdź co jest lepsze?

Od jakiegoś czasu, w odpowiedzi na pojawienie się nowych trendów dotyczących wychowania dziecka, niezwykle dyskusyjnym tematem jest karmienie piersią. Jest to coś, co towarzyszy matkom od zarania dziejów, jednakże to właśnie w dzisiejszych czasach toczy się tak wiele dyskusji na temat tego, w jaki sposób, jak długo oraz gdzie należy, a gdzie bezwzględnie nie należy karmić piersią naszego malucha.

dziecko, niemowlę

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko zaprzeczyć, iż mleko matki jest niezwykle wartościowe dla noworodka, dostarcza mu wszelkich niezbędnych wartości odżywczych, a co więcej wpływa na jego system odporności. Jest bardzo wiele badań naukowych, które jednogłośnie potwierdzają znaczenie karmienia piersią dla późniejszego rozwoju i zdrowia dziecka. To właśnie z uwagi na tego rodzaju odkrycia obecny świat stara się jak najbardziej odpowiedzieć na potrzeby świeżo upieczonych matek. Coraz częściej pracodawcy umożliwiają kobietom, które nie interesuje laktator ręczny, organizowanie sobie co kilka godzin przerwy od pracy w celu nakarmienia dziecka, o czym możesz przeczytać- sprawdź stronę (sprawdź stronę). Wszelkiego typu miejsca publiczne takie jak restauracje, baseny czy nawet stacje benzynowe wydzielają specjalne pomieszczenie, w którym kobieta może w odosobnieniu i spokoju usiąść i zaspokoić głód swojego malucha. Nowoczesne wychowanie oraz tak zwane rodzicielstwo bliskości bardzo dużo mówi także o tym, że smoczki dla dzieci niekorzystnie wpływają na kształtowanie ich uzębienia. Osoby wyznające ten nurt proponują, aby zaspokajać naturalną potrzebę ssania dziecka właśnie poprzez przystawienie go na moment do piersi. Jeżeli w danej sytuacji nie jest ono głodne, po prostu po kilku minutach przestanie ssać i się uspokoi.

Niemowlak ze swoją siostrą

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Co zatem powinny zrobić matki, które nie mogą codziennie co kilka godzin karmić swojego malucha? Z pewnością nie powinno nas to martwić. Jeśli nasza praca lub tryb życia nie daje możliwości ciągłego bycia przy maluchu i regularnego karmienia piersią, to nie oznacza, że jesteśmy złymi matkami. Wszystko jest kwestią tylko naszego podejścia. Prawdą jest, iż dzisiejsza technologia przychodzi nam z pomocą, i to właśnie w tym celu został stworzony laktator ręczny, abyśmy mogły bez problemu przygotować dziecku pokarm na czas kiedy akurat będzie ono na przykład tylko pod opieką męża, bo my będziemy w pracy.

Poszukujesz interesujących wiadomości na ten temat? To idealna chwila, gdyż został napisany polecany tekst, który zawiera ważne dane na omawiany temat.

Jeżeli chodzi zaś o omawiane smoczki dla dzieci, to badania ich dotyczące są mocno podzielone. Nie można jednoznacznie stwierdzić jaki wpływ ma ssanie smoczka na przyszły zgryz dziecka, dlatego w tym temacie powinnyśmy kierować się naszym instynktem. Jeżeli obawiamy się używania smoczków i możemy zastępować go piersią, wówczas powinnyśmy z tego korzystać. Jeżeli natomiast sądzimy, iż nasze dziecko zwyczajnie potrzebuje gumowego smoczka, bo on go najlepiej uspokaja, to się na niego zdecydujmy.

Trzeba jednak pamiętać, iż bez względu na to, co mówią kolorowe pisma i poradniki dla matek, to kobieta wie najlepiej co jest dobre dla jej dziecka. Kwestia, czy karmimy swoje maleństwo piersią, czy też serwujemy mu mleko z butelki w żaden sposób nie wpływa na to, czy jesteśmy lepszymi czy gorszymi rodzicami. Jest to nasz osobisty wybór, do którego mamy całkowite prawo i właśnie tym powinnyśmy się kierować.