Kąpiele solankowe stosowane są pomocniczo w terapii różnych chorób. Jednocześnie mają też dobry wpływ na urodę i poprawę samopoczucia

Sole lecznicze kojarzone są przeważnie z ośrodkami, przypominającymi uzdrowisko lub sanatorium. Nic dziwnego, sól znajdująca się w wannie z wodą wykazuje bowiem dużo właściwości terapeutycznych. Poprawia krążenie krwi, reguluje ciśnienie krwi, poprawia funkcjonowanie nerek.

dobra sól do kąpieli

Autor: Nina Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowana jest także przy bólach reumatycznych i przy schorzeniach stawowych, a także przy bólach nerwicowych oraz chorobach skórny. Kąpiele solankowe poprawiają także metabolizm, dzięki czemu niejednokrotnie pomagają walczyć z otyłością. Zwłaszcza w przypadku dzieci, ale nie tylko. Wiele kobiet zażywa kąpieli solankowych, żeby pozbyć się cellulitu. Kąpiel solankowa poprawia również wygląd skóry. Wygładza ją i redukuje nawet długotrwałe zmiany spowodowane przez trądzik lub (zobacz www.wygodnie.com) łuszczycę trądzikiem albo łuszczycą. Używana bywa także do kąpieli częściowych, podczas zabiegów pedicure oraz manicure. Doskonale zmiękcza bowiem zrogowaciały naskórek i umożliwia jego usunięcie. Zabiegi z wykorzystaniem soli leczniczych oferuje się zatem, też w ekskluzywnych salonach kosmetycznych i spa. Tak naprawdę, sole lecznicze dostępne są jednak również w wielu sklepach i aptekach. Można więc używać ich także w warunkach domowych.Przedtem jak zakupimy sól do kąpieli, należy jednak zorientować się jak się jej używa.

słoiczek soli do kąpieli

Autor: Tyrone Adams
Źródło: http://www.flickr.com
Zbyt duża lub zbyt mała temperatura wody lub niewłaściwy czas kąpieli mogą źle wpłynąć na jej skuteczność albo też spowodować zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Na początku warto zdać sobie sprawę, że biorąc pod uwagę poziom zanurzenia ciała, są różne rodzaje kąpieli: całkowita, trzy czwarte, półkąpiel i kąpiel nasiadowa.

Hej, sprawdź to (www.hipokrates-olesnica.pl/), jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Wskazane typy kąpieli odróżnia czas ich trwania i temperatura wody. Należy pamiętać też, że inne temperatury oraz ramy czasowe będą obowiązywać dzieci i młodzież, a inne dorosłych. Dlatego zanim zdecydujemy się na terapię solą, powinniśmy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą. Pomoże on nam bezpiecznie używać soli, a także doradzi nam, jakie sole lecznicze będą dla nas najodpowiedniejsze. Wszystko zależy bowiem od celu , jaki chcemy osiągnąć w wyniku terapii.